Posted in Loro Piana

Loro Piana myslí udržitelně. Zaměřuje se nejen na kvalitu, ale také na ekologii

Loro Piana myslí udržitelně. Zaměřuje se nejen na kvalitu, ale také na ekologii Zveřejněno 31. 7. 2017

Nový systém nazvaný Green Storm navazuje na stávající Storm systém, který textilie ošetřuje speciální technologií odolnou vůči větru i vodě. V centru zájmu značky Loro Piana jsou zejména pleteniny, kašmír a další exkluzivní přírodní materiály. Ty se podílejí na charakteristickém otisku této italské značky, který  ji proslavil po celém světě. Nyní se však společnost více koncentruje také na snížení dopadů svojí výroby na životní prostředí. Vzhledem k tomu, že klimatické změny a z nich plynoucí environmentální otázky rok od roku nabývají na intenzitě, luxusní značky se stále častěji obracejí k výrobním procesům šetrným k životnímu prostředí. Tomuto společensky zodpovědnému přístupu samozřejmě tleskáme!

Brand Loro Piana proto v těchto dnech představil zcela nový systém Green Storm, který sleduje proces snižování uhlíkové stopy. Značka začala využívat méně globálních zdrojů a více se soustředí na domácí zdroje, jejichž přeprava je mnohem ekologičtější. Přitom stále poskytuje stejnou úroveň kvality.

Loro Piana je rodinným podnikem s dlouholetou tradicí a historií, jež sahá až do počátku 19. století. Svůj příběh značka založila na kvalitní vlně, kterou sama vyrábí. Loro Piana si zakládá na tom, že má kompletní kontrolu nad celým výrobním procesem – od zpracování surového materiálu až po finální látku. Značka dnes vlastní několik manufaktur v Itálii, další pak v USA či v Mongolsku. Nabízí jak dámskou, tak pánskou řadu oblečení a má zastoupení také v České republice. Naleznete ji na té nejlepší adrese – v Pařížské ulici 130/26 na Praze 1.