Posted in Móda

LONGCHAMP X NENDO: “!“ aneb významný moment ikonické kabely LE PLIAGE

LONGCHAMP X NENDO: “!“ aneb významný moment ikonické kabely LE PLIAGE Zveřejněno 21. 6. 2019

Když Philippe Cassegrain v roce 1993 přivedl na svět kultovní kabelu Longchamp Le Pliage® inspiroval se starým japonským uměním origami. Dnes, představuje další generace značky Longchamp novou kolekci Le Pliage® interpretovanou japonským designovým studiem Nendo, sídlícím v Tokiu.  

Studio Nendo bylo založeno v roce 2002 zakladatelem Oki Sato, s cílem vytvářet design, který vzbuzuje tzv. “!“ momenty v každodenním životě. Jejich filozofie je založená na přetváření běžných objektů na jiné, výjimečné a tím obohacovat naše každodenní životy a zážitky. Tento princip je jasně demonstrovaný v novém, fascinujícím modelu kabelky Le Pliage®, který ukazuje tento nenahraditelný kousek v novém světle.  

Zatímco klasická kabela Le Pliage® nabízí 2 rozdílné způsoby použití – první coby kabelka či cestovní brašna, druhý, když je minimalisticky složena. Nový Nendo design ji dává třetí rozměr – představuje tuto brašnu jako funkční a zároveň esteticky hezký objekt, který může byt použit jako úložný a designově čistý prvek kdekoliv v interiéru, v bytě, domě, či kanceláři.  

V nové kolekci jsou představeny 3 modely, které jsou stylové a sofistikované. První model kolekce se díky odnímatelné a skládací výztuze může měnit nejenom na kostku, která může být použitá na uskladnění nebo dokonce při převozu věcí, ale také na robustní a prostornou kabelu. Druhým modelem je kabelka ve tvaru kužele s rukojetí, která se může nosit nebo zavěsit. Kožený vrch – který je stejný jako u Le Pliage – se lehce otevírá a tím ulehčuje vkládáni nebo vybíraní věci z kabely. Třetím modelem je kulatá kabelka, která kopíruje tradiční japonský způsob skládání věcí – furoshiki. Tahle metoda se hodně používala v Japonsku na skládaní a nošení věcí před zpopularizováním západního stylu tašek. Stejně jako ve stylu furoshiki i tato kabelka přizpůsobuje svůj tvar předmětům, které jsou uvnitř. 

“To, co nejvíc oceňuji na Nendo kolekci je absolutní zachováni charakteristiky Le Pliage, zdůraznila kreativní ředitelka Sophie Delafontaine. Cílem bylo zachovat DNA originálního produktu, tedy nylon, kvalitní kůži, zavírání na patent, složitelnost a přesto mu dodat nový rozměr.  

Kabelky ve stylu kužele a kulaté modely kabelek jsou dostupné ve dvou velikostech, třetí model kabelky z nové kolekce je k mání ve třech velikostech, v šesti barevných odstínech, které Sophie Delafontaine označuje jako barvy neutrální. Paleta barev zahrnuje odstíny světle šedé, tmavě modré, žlutohnědé, vínovo červené s bílým nebo černým lemováním. Tím vytváří elegantní balanc mezi Nendo převážně monochromatickou estetikou a barevnými Le Pliage. Model ve tvaru kužele je dostupný také v limitované edici v černé kvalitní kůži a zapadá tím do skupiny kožených kabelek Le Pliage® Cuir 

Pro generálního ředitele značky Longchamp Jean Cassegrain byla spolupráce studia Nendo a Maison Longchamp zcela přirozená. „Oki Sato a jeho tým vytvářejí „!“ momenty tím, že se zaměřují na podstatnou a vyhýbavou rafinovanost. „Podobně jako ikonická kabelka Le Pliage, která je jednoduchá svým stylem. Proto jsme se shodli na tom, že by bylo velmi stimulující požádat studio Nendo, aby navrhlo nový model naší ikonické kabelky. Výsledek je naprosto precizní a perfektní, tato spolupráce bude pro naši značku představovat důležitý mezník.“ Více najdete na www.longchamp.com či v exkluzivním butiku Longchamp na adrese Pařížská 16.