Posted in Nezařazené

LETNÍ (V)LÁSKY podle salonu Libora Šuly

LETNÍ (V)LÁSKY podle salonu Libora Šuly Zveřejněno 1. 8. 2016

Pod palbou UV paprsků se každý vlas chová podobně jako vysychající půda. Nedostane-li správnou ochranu a péči, přichází o potřebné množství vody. A tak začne praskat, drolit pigment a šisovat odstín. Změny se navíc netýkají pouze barvy, ale také kvality vlasů.

Pokud tedy trávíte léto o vody – ať už slané nebo chlorované – dejte si tu práci a po každém dni vše, včetně zbytků ochranných přípravků, z vlasů důkladně vymyjte “slunečním” šamponem a ošetřete je ještě maskou, která dodá výživu a ochranu barvě.

Během dne se také snažte odklánět intenzitu slunce kloboukem nebo čepicí a pořiďte si některý ze škály ochranných olejů, gelů či sprejů – vytvoří bezpečný štít nejen vůči UV záření, ale i soli z moře nebo chloru z bazénů. Mimochodem, průběžnou péčí si usnadníte práci na podzim, kdy mají prameny tendenci, kvůli nadměrné letní zátěži, vypadávat.

summer-sunshine

 

Jak už bylo řečeno v úvodu, vlasy potřebují neustálý přísun hydratace. Tu najdou buď v kvalitní masce anebo pak po návratu z dovolené u kadeřníka. Jako okamžitá vzpruha funguje aplikace Fusio dózy od Kérastase (vydrží ve vlasech až 14 dní) nebo klasický přeliv či barva, jež narušené vlásky zacelí, oživí a dodají jim lesk a hebkost.

Se stylingem je to u moře poměrně snadné, jelikož v těchto podmínkách drží díky větší vlhkosti “beach” vlny. Stačí vlasy jen s pomocí prstů namačkat, eventuálně do nich přidat trochu přípravku, který vlnění podpoří.

Efektně působí, pokud prameny ještě zavlhka spletete do copů a ty buď později rozpustíte (opět vzniknou sexy vlny) anebo je necháte v zajímavě propletených copáncích proschnout.
V případě, že preferujete stažené vlasy, smotejte je do ledabylého drdůlku nebo culíku ozvláštněného copánkem či nějakou ozdobou – čelenkou, šátkem, květinami, atp.

Foto: Profimedia.cz; manic-panic.co.uk