Posted in Nezařazené

LAGERFELD – důvěrné

LAGERFELD – důvěrné Zveřejněno 18. 3. 2016

Společnost Atlantis Entertainment oficiálně uvádí tento celovečerní dokument do českých kin při slavnostní premiéře 18. 3. 2016 ve velkém sále Lucerny. Režisér dokumentu Rodolphe Marconi měl jako jediný neomezený
přístup do Lagerfeldova soukromého a profesního světa. Díky tomu zachytil každodenní život této okázalé hvězdy a zprostředkovává neuvěřitelný pohled muže za jeho obrazem.

V soukromí při navrhování, při prezentaci jeho kolekce v záři přehlídkových mol, během fotografování s Nicole Kidman, až po odpočinek s přáteli v jeho venkovské rezidenci. Žádný z aspektů Lagerfeldova života nezůstává skryt – muž za slunečními brýlemi je díky tomuto dokumentu odhalen.

Lagerfeld vpustil kameru do svého života na celé dva roky. Marconi během této doby natočil více než 200 hodin filmového materiálu.

4

Celovečerní film Lagerfeld – důvěrné není jen dalším snímkem o módě. Je intimním a lidským portrétem Karla Lagerfelda – výjimečného muže, ikony světového módního průmyslu a hlavního návrháře značky Chanel, jehož odkaz však překračuje hranice světa módy. Odhaluje intelektuála, který trpí nespavostí, žízní po literatuře, filmech a obrazech. Odhaluje obdivovatele secese a moderního umění, milovníka estetiky, dovedené až do krajnosti, stejně jako luxusu. Sleduje Karla Lagerfelda o samotě, při navrhování šatů, poskytování rozhovorů i jako fotografa. Věnuje se jeho sbírce knih o umění, značce Chanel i jeho vlastním kolekcím Lagerfeld Gallery. Zachycuje nejkrásnější ženy světa, herečky a filmové hvězdy.

328

“V životě lidí nechci být realitou, chci být jako zjevení,” vysvětluje svůj životní postoj Karl. Na jednoslovní otázku “Móda?” Karl odpovídá “Pomíjivá, nebezpečná, nespravedlivá”. A takovýchto moudrých vět zazní v dokumentárním filmu celá řada, která vás jistě bude inspirovat.

Film bude promítán v Praze v kině Lucerna od 18.3. do 23.3., ve Zlíně v kině Golden Apple 31.3. a Uherském Brodu v kině Máj 2.4.

Partnerem filmu je Unique Fashion Week, který proběhne 4. – 10. října 2016 v Praze.

Foto: lagerfeldfilm.cz