Posted in Nezařazené

La Crone: Bydlení pro ty, co míří vysoko

La Crone: Bydlení pro ty, co míří vysoko Zveřejněno 17. 1. 2017

Na počátku všeho bylo víno. Psal se rok 1688, do strání Břevnova a Motola se opíralo slunce a v jeho zlaté lázni se zrovna koupala vinná réva, kterou tady nechal vysadit už Karel IV. A právě v tomto roce koupil pozemky i s vinicemi italský hrabě Filip Ferdinand de la Crone. Jeden z výkladů uvádí, že právě zlidověním jeho jména vznikl název Ladronka.

1

Lokalita La Crone je místo nahoře. Doslova. Nejen proto, že je na kopci, ale také proto, že je neprůjezdné a tak uchráněné před dopravním shonem. Navíc jeho citlivé umístění ve stávající zástavbě nic neubralo z genia loci „staré“ Ladronky.

2

Ladronka je určena lidem, kteří nechávají svá auta doma a raději volí v přeplněné Praze hromadnou dopravu. Zastávku naleznou přímo v ulici Tomanova, odkud v pracovní dny jezdí autobusy každých 10 minut nejen do centra, ale i na Letiště Václava Havla. Ladronka je určena sportovcům, kteří si zde přijdou na své. V bezprostředním okolí jsou také znamenité restaurace, muzeum a dokonce kulturní centrum. Rodiny s dětmi pak jistě ocení i blízkost soukromé mateřské školky.

3

Residence La Crone byla oceněna v soutěži Realitní projekt roku 2016, kdy získala v rámci Prahy 6 Cenu veřejnosti.

4

Některé z bytů nenabídnou jen výjimečné standardy včetně např. vyšších světlých výšek místností (až 2,9 metru), ale také ojedinělé výhledy. Na České středohoří, most v Troji, Chrám svatého Víta a jiné.

5

Areál bytového komplexu je umístěn na kopci, v nadmořské výšce 353 m n.m. Díky tomu nabízí nezaměnitelný a okouzlující výhled na město. Ladronka je navíc součástí mohutného přírodního pásu zeleně, prostupujícího Prahou od Šáreckého údolí až po Petřín, a tak budete neustále obklopeni přírodou.

6

Více na www.bmdevelop.cz a lacrone.cz

Foto: Archiv firem