Posted in Rimowa

Kultovní kufr Rimowa s drážkami

Kultovní kufr Rimowa s drážkami Zveřejněno 24. 2. 2016

První kufr Rimowa z hliníku s typickými drážkami navrhl v roce 1950 Richard Morszeck. Zakladatel značky se nechal inspirovat legendárními letadly vyrobených v dobách, kdy letectví dobývalo svět. Vlastnosti materiálu z letectví chtěl využít ve výrobě kufrů, minimální váha a maximální stabilita.

Geniální nápad, díky kterému se z kufrů s drážkami záhy stala kultovní zavazadla. Nejnovější model s kořeny sahajícími k původnímu hliníkovému kufru je z řady Topas. Je to připomínka legendárního letadla JU52, a to nejen svým vnějším vzhledem. Původně byl kufr vyvinut pro cestování do tropických končin, robustní rám ze slitiny hliníku a hořčíku nevyvedou z míry otřesy či tlak. Obsah je chráněn proti teplotním výkyvům i před vysokou vlhkostí. Systém koleček Multiwheel(R) umožňuje manévrovat zavazadlem bez námahy i na nerovném povrchu. Držák přídavného zavazadla lze použít k upevnění dalšího zavazadla přímo na kufr, což znamená snadnější přepravu.

rimowa

Interiér kolekce TOPAS je promyšlený do posledního detailu. Modulární systém se stará o organizaci a o nejlépe možné využití prostoru uvnitř kufru. Výškově nastavitelná deska, která je opatřena pružnými popruhy a suchým zipem, pevně a bez mačkání zafixuje obsah kufru. Integrovaná, vysouvatelná teleskopická rukojeť se individuálně přizpůsobí délce vaší ruky a postará se tak o optimální ovladatelnost zavazadla.

Zavazadla TOPAS jsouk dispozici v mnoha variacích velikostí i modelů včetně modelu navrženého speciálně pro sportovní vybavení: vysoký a prostorný kufr Sport Multiwheel(R).

Foto: Archiv firem