Posted in Nezařazené

Kolekce Dior Haute Couture a osobnosti

Kolekce Dior Haute Couture a osobnosti Zveřejněno 17. 7. 2015

Přehlídka Dior Haute Couture je vždy velmi očekávanou událostí. Od chvíle, kdy na post kreativního ředitele nastoupil Raf Simons, se zájem tak nějak nenápadně zvýšil. Jeho modely zkrátka slaví čím dál větší úspěch a po zhlédnutí dokumentu Dior a já mnoho z nás pochopila jeho nelehkou dráhu, na kterou se odvážně vydal. Neustále srovnávání s panem Christianem Diorem je jistě náročné, ale zároveň výzvou, které nelze odolat.

Inspiraci pro Couture kolekci Raf rovněž hledal v pointilismu, umělecké technice z devatenáctého století, využil sdružený tisk, výšivky nebo ruční malbu. Nechybí pastelové tóny a jemné květinové vzory či vyšívaný andělsky bílý šifon, které kontrastují  s kabáty s kožešinovými rukávy, tvídem, manšestrem a kůží. Nechybí silueta sedmdesátých let nebo kultovní Dior Bar silueta z roku 1947. Jestli se dá o některé z kolekcí hovořit jako o smyslné, pak je to právě kolekce Dior, která je plná sexuálního náboje, rozkoše a zároveň dívčí nevinnosti.

Na přehlídce nechyběli přední novináři v čele s Annou Wintour, ale i slavné osobnosti ze světa filmového a modelingového průmyslu. V bílém se objevila herečka Emily Blunt, zatímco kakaová kráska Lupita Nyong´o oblékla červenou. A my už nyní se nemůžeme dočkat jarní a letní kolekce, kterou Raf představí v září v rámci pařížského Fashion Weeku.

Foto: Dior; WWD; Instagram