Posted in Nezařazené

Kolekce Dior Couture poprvé bez hlavního designéra

Kolekce Dior Couture poprvé bez hlavního designéra Zveřejněno 27. 1. 2016

„Couture nový realismus“, tak mluví o své kolekci vedoucí kreativního týmu Serge Ruffieux a Lucie Meier. Serge pracuje u Diora od roku 2008, tedy svou kariéru odstartoval po boku Johna Galliano. Po nástupu Rafa Simonse povýšil na uměleckého ředitele. Lucie do Dioru nastoupila po bohatých zkušenostech u slavných značek jako Louis Vuitton, kde pracovala po boku Marca Jacobse nebo Balenciaga v době kreativní nadvlády Nicolase Ghesquière.

V zákulisí
V zákulisí

Pondělí se pro tyto dva designéry stalo výjimečným. V Musée Rodin představili svůj pohled na módu Couture inspirovanou ženami na cestách. Pohled Serge a Lucie je zdá se hodně podobný tomu Rafa Simonse. Barvy se drží odstínů tmavě modré, černé a hořčice. Rozpoznatelné zůstaly strukturované výstřihy s odhalenými levými rameny, dlouhé, štíhlé linie sukní. Kolekci dominují tradiční bar saka a blejzry ležérně oblečné přes koktejlové šaty. Tento styl jsme mohli obdivovat již v předchozí kolekci couture. Další významnou roli hraje průsvitnost materiálu, která vytváří pocit jemnosti a svůdnosti. Dlouhé hodiny ruční práce můžeme obdivovat na každé zdobné třpytící se aplikaci, která posouvá model do zcela jiných výšin.

Serge Ruffieux a Lucie Meier
Serge Ruffieux a Lucie Meier

Souhrnem lze říci, že velký potlesk při závěrečném defilé byl oprávněný. I bez velkého ikonického designéra lze módu tvořit. Očividně tento významný francouzský módní dům si umí vybírat loajální a velmi talentované zaměstnance, kteří snadno převezmou otěže a odvedou prvotřídní výkon hodný obdivu. Móda je totiž především o řemeslu a nekonečné lásce, ale rovněž o oddanosti a úctě k historii, v tomto případě k zakladateli tak významného brandu jakým Dior rozhodně je.

Foto: WWD; Facebook/Dior