Posted in Nezařazené

Kdo stojí za unikátním concept storem The Border v Maislově ulici?

Kdo stojí za unikátním concept storem The Border v Maislově ulici? Zveřejněno 12. 9. 2016

Proč jste se rozhodli s manželem pro Českou republiku a otevřít si zde módní butik?

Byla to taková srdcová záležitost. Když jsme zvažovali všechny možnosti, přišlo tak nějak přirozeně. Lidé, kteří žijí v tak krásném městě, se musí zajímat o krásné věci. A móda je krásná. Viděli jsme zde lidi, kteří se zajímají o osobitý styl. Jsou kreativní a nebojí se být jiní než ostatní. Takže rozhodnutí padlo rychle.

Jak jste našli to správné místo? Přemýšleli jste i o samotné Pařížské ulici?

Trvalo to celý rok, než jsme to správné místo našli. Chtěli jsme útulný prostor, kde se lidé budou cítit spokojeni, sebevědomě. Připomínající spíše studio než tradiční obchod. A samozřejmě jsme chtěli prvotřídní lokaci v centru. Být blízko Pařížské je skvělé, tvoří hlavní turistický ruch a tím i řadu potencionálních zákazníků. Jedna ulice však nemůže vyhovovat všem, a proto věříme, že celý Josefov se stane brzy hlavní nákupní zónou.

Jaký módní styl u vás zákazníci najdou?

Nazýváme ho „contemporary city style“ (moderní městský styl). Věříme, že každodenní outfit musí být dobře vybrán a ukázat osobitý styl. Elegantní neformální styl je mnohem dál a dovoluje lidem experimentovat, kombinovat barvy, doplňky, styly…atd. Milujeme si hrát s outfity a porušovat stereotypy. 

11028003_10155711414010316_768135288032565159_n

Jak vybíráte jednotlivé kousky?

V podstatě jednoduše řečeno vše podle „ruky“. Každý kousek. Nejčastěji značky hledáme na módních týdnech. Někdy nám zavolají naši spolupracovníci z Milána a Paříže a sdílí s námi značky, které se jim zdají být zajímavé. My pak prostě vyrazíme se podívat.

Co si myslíte o českých zákaznících? Myslíte si, že máme styl? České magazíny stále tvrdí, že Češi se o módu příliš nezajímají.

Všichni máme za sebou kulturu, návyky, mentalitu, ať jsme z jakékoli země. To vše formuje náš přístup k módě. Nemyslíme si, že by lidé měli módu brát příliš vážně, následovat jednotlivé trendy..atd. Jinou otázkou je učit se a vědět, proč je důležité oblékat se dobře. Móda je důležitá v práci, módu můžeme milovat, může se prostřednictvím jí bavit, cestovat, užívat si. Mít ten správný outfit na správném místě a ve správný čas může změnit náš život. Může a nemusí, ale proč nebýt této možnosti otevřen.

Každý člověk je originál. Jsou chvíle, kdy každý z nás chce být jiný a my doufáme, že právě móda to člověku umožní.

Co milujeme na českých zákaznicích je jejich chuť experimentovat a otevřít se něčemu novému.

Kdo je váš zákazník? Nebo kdo chcete, aby byl váš zákazník?

Dámy i pánové, kteří jsou připraveni do svého každodenního vzhledu zařadit něco speciálního. Jsou to lidé, kteří často cestují, ale stále si drží svůj styl. Milujeme alternativní materiály a textilie, které i po dlouhém letu či sezení v autě vypadají stejně bez značného zmuchlání.

Jaké značky nebo návrháře najdeme ve vašem butiku?

V tuto chvíli máme v nabídce pro pány italskou značku Daniele Fiesoli (mix organické vlny, kašmíru, lněného plátna a bavlny), korejskou značku Brand PLAC (velmi moderní) a Eleven Paris. Pro nadcházející sezonu F/W zařazujeme ještě značku Barracuda, obuv, která podtrhne váš styl.

Pro dámy představujeme italskou značku EGGS (skvěle padnoucí sukně a kabáty), GYUNEL, Till.da (kombinace vlny a krajky, bavlny a polyesteru) a značku obuvi AGL (Attilio Giusti Leombruni).

V nabídce máme řadu módních doplňků, slunečných brýlí, kabelek, obalů pro mobilní telefony, deštníků. Tím umožňujeme zákazníkům svůj styl dotvořit do posledního detailu nebo najít ten správný dárek pro vaše blízké.

Navíc Andrey v tuto chvíli hledá mezi českými designéry kousky, které do našeho sortimentu zkrátka patří, protože jsou kreativní, umělecké, inovativní a neobvyklé.

Vím, že značky ve vašem butiku se často mění. Proč?

Naše strategie je taková, že bereme jen to, co se nám právě líbí, hodí do butiku pro danou sezonu, lokaci, zákazníky.

Jakého designéra či značku byste rádi ve vašem butiku měli?

Jsme spokojeni s nabídkou, kterou v současné době máme a doufáme, že něco dalšího zajímavého najdeme během probíhajících módních týdnů.

Plánujete v České republice zůstat nebo plánujete otevřít butik i jinde? Pokud ano, máte již vyhlédnutou lokaci?

V tuto chvíli jsme v Čechách spokojeni. Posledních pět let jsme se stěhovali devětkrát, takže nyní bychom rádi vyzkoušeli, jaké to je žít v jednom místě:-). My stále hledáme možnosti, nové projekty a ne vždy pouze v módě. The Border není jen o módě, ale celkově o životním stylu.

Jaký styl je pro vás osobně tím pravým Alex?

Nedržím se příliš trendů. Když si vybírám outfity, musí mi sedět, musím se cítit dobře, vypadat dobře a odpovídat dané příležitosti. V běžných dnech si ráda oblékám trička, košile, do práce preferuji řadu doplňků, kombinaci barev, které reflektují mou náladu. Experimentování je klíč, kterého se držím. Žijeme dnes a tady, tak proč si trochu nepohrát.

Vždy jste pracovali v módní branži?

Ne, ale vždy jsme vášeň pro módu a estetiku měli. V módě se pohybujeme pět let. 

Jak to funguje v manželství? Dokážete oddělit pracovní a osobní život?

Vždy jsme chtěli něco vlastnit. Mít náš vlastní business. Věděli jsme, že to bude mít své mouchy, ale mluvili jsme o tom mnohokrát stále dokola. Od počátku jsme si rozdělili naše pozice, role a odpovědnosti. Oddělovat soukromí od práce zcela nejde, ale rychle jsem se naučili nemluvit dokola o práci. Mnohé jsem se jeden od druhé naučili a v současné době vše běží hladce.

Co jste pocítili jako největší problém při vstupu na český trh?

Český trh je stále velmi orientovaný na loga. Češi rádi ukazují viditelná loga na čemkoli. Bylo těžké vysvětlit zákazníkům, že naše brandy mají stejnou kvalitu jako ty s velkými logy.

Je i v tuto chvíli něco, s čím bojujete?

Vlastně ani ne. Už jsme si vytvořili základnu i českých zákazníků, kteří se vracejí a kterým se mi rádi věnujeme a snažíme nabídnout vždy něco WOW.

A na závěr, které místo v Čechách jste navštívili a líbilo se vám nejvíce?

Procestovali jsme těch míst již celou řadu. Chybí nám už jen Severní Čechy. Zamilovali jsme si Moravu, její přírodu a pohostinné obyvatele. Vždy si najdeme alespoň jeden den navíc pro relax, když cestujeme tím směrem.

Foto: Soukromý archiv