Posted in Nezařazené

Kalhotové kostýmy ovládnou jaro

Kalhotové kostýmy ovládnou jaro Zveřejněno 7. 4. 2016

V bibli se píše, že ženy nesmí nosit mužské oblečení, stejně jako mužům není dovoleno oblékat to ženské. Když se tedy v roce 1971 německá poslankyně Lenelotte von Bothmer oblékla na zasedání parlamentu do kalhotového kostýmu, vyvolala nemalé pozdvižení. Dějiny ženské emancipace jsou úzce spjaty s dobytím pánské garderóby. Ve dvacátých letech 20. století se dvoudílný až třídílný kalhotový oblek (včetně vestičky) stal uniformou umělkyň a moderních žen známých jako garconnes (ženy nosící chlapecký styl). Nicméně trvalo dalších padesát let, než se kalhotový kostým stal nedílnou součástí dámského šatníku.

Roberto Cavalli SS 2016
Roberto Cavalli SS 2016

V současné době kalhotový kostým rozhodně nereprezentuje emancipované ženy, ale dámy s vytříbeným vkusem. Získal si svou oblibu především díky své praktičnosti a pohodlnosti. V módě si drží pevné místo a nechybí v kolekcích světových značek a návrhářů. Není divu, protože pokud má kostým perfektní střih, pak vaší postavě jen prospěje a navíc vám dodá na šarmu. Alessandro Michele, kreativní ředitel Gucci, jde ale zase o kus dál. Z klasického kalhotového kostýmu vytvořil doslova umělecké dílo, se kterým vždy zabodujete.

Gucci SS 2016
Gucci SS 2016

Bottega Veneta sází na overal a sako jedné látky. Je to sice trochu riskantní kombinace, která nemusí slušet každé z nás, ale originalita se tomuto modelu rozhodně upřít nedá.

Bottega Veneta SS 2016
Bottega Veneta SS 2016

Miuccia Prada zůstává věrná ženskosti a sází na sukni. Nicméně nudnost tomuto stylu se důrazně vyhýbá. Hra s vrstevním různých látek dodává kostýmu naprostou geniálnost a originalitu a nás hodně baví.

Prada SS 2016
Prada SS 2016

Pánové Dolce a Gabbana rovněž na kalhotový kostým nezapomněli ve své jarní kolekci a vsadili na úzké kalhoty kratší délky a látky připomínající spíše pyžamo, které ale tuto sezonu hrají prim.

Dolce&Gabbana SS 2016
Dolce&Gabbana SS 2016

Zkrátka do kalhotového stylu vstoupila široká paleta barev a střihů. Máme ale pro vás jednu malou velkou radu. Nenoste do kalhotového kostýmu kravatu, kterou díky všestrannosti designéři rádi prezentují na módních molech, ale v praktickém životě příliš parády nedělají, právě naopak. Zkuste šátek nebo výrazný šperk.

Emporio Armani SS 2016
Emporio Armani SS 2016

Foto: Archiv firem; WWD