Posted in Móda

Jarní kolekce slunečních brýlí Bulgari: B.zero1 nebo Serpenti?

Jarní kolekce slunečních brýlí Bulgari: B.zero1 nebo Serpenti? Zveřejněno 18. 3. 2020

Kyberpunkové tvary a inspirace šperky. Kolekce brýlí jaro/léto 2020 se točí kolem nezaměnitelného a avantgardního ducha B.zero1 a nekonečných transformačních schopností vzácného Serpenti.

Architektonické vlivy, glam futurismus a silný smysl pro design jsou charakterizují optické a slunečních brýle B.zero1.

B.zero1 B.retrovibe, brýle, které skládají poctu 90. letům minulého století  svým sešikmenými liniemi a oválnými obroučky ve tvaru kočičích očí, transformují ikonickou spirálu Bvlgari do kovové obočnice s prolamovaným motivem a ultra lehkými bočnicemi.

Kreativní dekonstrukce charakteristické spirály pokračuje dále neobvyklými geometriemi modelu B.zero1 B.superbright. Nadrozměrný obdélníkový rámeček je osazen skly seříznutými tak, aby reflektovaly charakteristickou ostrou křivku ikony šperku Bvlgari; stejný motiv se objevuje i na bočnicích. Inovativní hra geometrií zvýrazněná architektonickými průhledy a prolamovanými detaily působí svěže a originálně. 

Klasický a oblíbený tvar pilotek je transformován v ultramoderní dimenzi v podobě nového modelu B.zero1 B.superpilot. Poloviční rámečky se chlubí zakřivenou linií B.zero1 na obou stranách, zatímco na bočnicích byl použit stejný motiv spolu s motivem pruhů.

Kolekce brýlí se pak posouvá dál k jinému druhu pokušení – novým modelům Serpenti. Serpenti, okouzlující had, ožívá na brýlích Serpenti back to scale, spolu s typickými hadími šupinami ve smaltovaném provedení známém z historických šperků Bvlgari. Nová podoba těchto brýlí směřující od minulosti do teritoria moderní estetiky, spojuje odvážnou strukturu s úzkým kováním s obdélníkovými acetátovými obrubami, které kontrastují s masívními bočnicemi s mnohobarevným plastickým dekorem. Ultimátní luxus a krása stylu Serpenti. 

Sluneční brýle Serpenti Flyingscales ožívají ultra ženskými motivy motýlů. Jejich charakter je lehounce poťouchlý a extravagantní díky velikosti obrub, které jsou v rozích zdobeny laserem gravírovaným motivem hexagonálních hadích šupin a mají kovovou obočnici. 

Svůdně elegantní, zdobené třpytivými detaily odkazujícími na šperk, nové sluneční brýle Serpenti se čtvercovými obrubami disponují harmonickým kontrastem silného tvaru rámečků a jemným šestiúhelníkovým motivem na bočnicích, které jsou zdobeny rafinovanými krystaly. Třpytivý detail pro každodenní glamour.