Posted in Nezařazené

Jaký bude podzim v butiku COS

Jaký bude podzim v butiku COS Zveřejněno 16. 8. 2016

Přiznávám, že móda COS se mi stala velmi blízká. Nebudu lhát, že do chvíle, kdy s otevřely dveře pražského butiku jsem tuto značku v podstatě neznala a neměla s ní žádné osobní zkušenosti. Byla jsem až překvapena, kolik lidí projevilo nadšení ze zprávy, že tento brand vstupuje na český trh. Nyní už nadšení nejen chápu, ale i zcela sdílím. Můj šatník už několik kousků v sobě ukrývá a po zhlédnutí podzimní kolekce se jistě brzy rozroste.

COS_AW16_Womens_Look_14

Přehodnocená funkcionalita a každodenní dekadence určují styl kolekce COS pro podzim a zimu 2016. Paleta barev pro tuto sezónu, inspirovaná intenzivními odstíny z maleb britské umělkyně Lynette Yiadom Boakye, zahrnuje sytou tmavou modř, intenzivní modrou, okrovou, vínově červenou a lesní zeleň.

COS_AW16_Womens_Look_15

U dámských modelů jsou klasické tvary interpretovány v novém pojetí, aby vznikl nepravidelný a překvapivý tón. Důraz je kladen na výrazné tvary, které jsou zastoupeny vysokými roláky a prodlouženými rukávy, zatímco geometrické střihy dodávají oděvům multifunkční a definovaný vzhled. Vrstvení, „oversized“ styl, manipulovaný objem a asymetrické střihy vnášejí do modelů hravou nepravidelnost.

COS_AW16_Mens_Look_13

V pánské kolekci je kladen důraz na kombinaci dekadentního, ale modulárně vrstveného vzhledu. Detaily jako očka, pásky a zipy odpovídají funkčním oděvům do náročnějších podmínek, nicméně potisky, struktury a bohatá barevná paleta dodávají oděvům nádech hloubky a hmatatelnosti.

COS_AW16_Mens_Look_4

Barvy a struktury charakterizující kolekci pánských oděvů pro tuto sezónu jsou inspirovány díly Lva Khesina, umělce působícího v Berlíně. Syté a zahalující kompozice, které nalezneme v Khesinových dílech, se odrážejí jak v intenzitě barev celé kolekce, tak ve vrstvených siluetách. Moderní potisky a vrstvy najdeme v celé kolekci, včetně originálního kostkovaného topu a kabátu. Klasické střihy byly povzneseny na novou úroveň a vzniká moderní silueta.

COS_AW16_Womens_Look_1

Multifunkční kousky zůstávají důležité i tuto sezónu. Pro dámy je to kabela z měkké a ležérně pomačkané kůže s hliníkovými akcenty, která se dá přeložit a nosit jako psaníčko. Je zde i hybridní šál přeložený přes ramena s kapsami zastupujícími funkční prvky. U pánských doplňků jsou středobodem kolekce elegantní hnědé „oxfordské“ boty spolu s nově pojatými koženými teniskami. Rukavice bez prstů dodávají kolekci další detail moderní funkčnosti.

COS_AW16_Womens_Look_6

Foto: Archiv firem