Posted in Nezařazené

Jak vypadal 6. ročník mezinárodního turnaje v koňském pólu PRAGUE POLO CUP 2018?

Jak vypadal 6. ročník mezinárodního turnaje v koňském pólu PRAGUE POLO CUP 2018? Zveřejněno 14. 9. 2018

V sobotu 8. září vyvrcholil turnaj v koňském pólu PRAGUE POLO CUP 2018 finálovým soubojem. Stejně jako adrenalinem nabitá úvodní klání, která mu předcházela, se uskutečnil na Farmě Levín nedaleko Prahy. Téměř 500 diváků sportovně společenské události mohlo sledovat královský sport – koňské pólo, stejně jako například módní přehlídku značky MARELLA. Tradičně módní byly i outfity samotných návštěvníků, přítomné dámy je doplnily stylovými pokrývkami hlavy (tzv. fascinátory). Kromě módy je s koňským pólem po celém světě neodmyslitelně spjato i francouzské šampaňské Veuve Clicquot. Hosté 6. ročníku Prague Polo Cup mohli ochutnat Veuve Clicquot Brut, Vintage 2008 a Vintage Rosé 2008.

V sobotu 8. 9. se nedaleko Prahy v malebném prostředí uprostřed krásné přírody uskutečnil již 6. ročník mezinárodního turnaje v koňském pólu Prague Polo Cup 2018. Farma Levín jako jedna z mála v ČR splňuje přísná kritéria pro konání turnajů v koňském pólu, proto se organizátoři rozhodli přemístit po předchozích pěti letech na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli právě tam. V rámci 6. ročníku turnaje se utkaly čtyři soutěžní týmy: Alchymist, Oaks Prague, Stars Events a Veuve Clicquot. Týmy tvořili vynikající mezinárodní hráči z Argentiny, České i Slovenské republiky, Maďarska, Řecka, USA a Velké Británie. Vítězným týmem se stal Alchymist. Handicap turnaje byl stanoven na +2.

Duely již tradičně komentoval uznávaný odborník Dean Bedford – srdcem i duší zarytý milovník a hráč koňského póla. Hodnověrně a neopakovatelně dotvářel adrenalinem nabitou atmosféru koňského „rock&rollu“ na hřišti, a to v tandemu s mladým a talentovaným Janem Zavázalem. Ten je stejně jako Dean zároveň hráčem póla i komentátorem. Ve vskutku dravém finálovém utkání zvítězil tým ALCHYMIST v čele s kapitánem Markem Robinsonem (GB) nad týmem OAKS. Na třetím místě skončil tým STARS EVENTS, který v boji o třetí místo porazil tým VEUVE CLICQUOT.

„Letošní Prague Polo Cup byl opravdu výjimečnou podívanou nejen na hřišti, kde hráči spolu s jejich koňmi podávali nevšední výkony,“ hodnotí sobotní finále turnaje Nina Popová, presidentka Prague Polo Cup a dodává: „Pohodovou atmosféru letošního ročníku podpořilo příjemné slunečné počasí, nová lokalita uprostřed přírody stejně jako módní podívaná na přehlídkovém molu i mimo něj.“

Počasí turnaji přálo, což se odrazilo na bohaté účasti široké veřejnosti i pozvaných hostů z české kulturní scény, zástupců mezinárodních společností a zároveň milovníků koňského póla. Tuto výjimečnou sportovně společenskou událost doprovázelo nejen tradiční zašlapávaní drnů, které k tomuto sportu neodmyslitelně patří ale i velmi specifická pravidla v oblékání. Přítomné dámy důsledně dodržely vyžadovaný dress code a i když se turnaj neodehrával v britském Ascotu, bylo se na co dívat. Nechyběly totiž zajímavé klobouky a netradiční fascinátory – tedy výstřední pokrývky hlavy. Prague Polo Cup byl již poněkolikáté zajímavou podívanou nejen na hřišti ale i v hledišti.