Posted in Nezařazené

Jaden Smith: Syn slavných rodičů tváří Louis Vuitton

Jaden Smith: Syn slavných rodičů tváří Louis Vuitton Zveřejněno 11. 1. 2016

S novinkou přišel sám designér kultovního módního domu, Nicolas Ghesquière, který zveřejnil na sociální síti jeden ze snímků pořízených fotografem Bruce Weberem.

Jak je ovšem vůbec možné, že se náctiletý chlapec dostane do módní kampaně dámské módy a ještě k tomu v ní nosí sukni? “Jaden představuje generaci, která bude znázorňovat skutečnou svobodu, generaci, u které genderové rozdíly již nebudou tabu. Jaden nosí sukni s takovou přirozeností, jako před mnoha lety ženy začaly nosit pánské trenčkoty a smokingy,“ referoval Nicolas k neobvyklému konceptu fotografií. „Jaden předává světu velmi zajímavý odkaz na to, jak by měl vypadat globalizovaný šatník. Našel rovnováhu stylu, který je zvláštností v takové míře, že udává nové normy. To je to, co mě inspirovalo při navrhování této kolekce,“ dodal designér.

Toto nové hnutí bourající bariéry genderových otázek je novodobým hitem zámoří. Tam se například před pár lety vzbouřilo mnoho rodičů, když kreativní ředitelka značky J. Crew, Jenna Lyons, svému synovi namalovala nehty na růžovo, protože to byla jeho oblíbená barva. A tím to nekončí, na genderovou otázku reagovala i společnost Pantone, která na letošní rok udala trendy barev v podobě quartzově růžové a modré serenity na důkaz toho, že ne vždy je růžová jen pro ženy a naopak.

Zůstává jen otázka, zda je tento směr ten správný. Chceme opravdu docílit světa, který nezná rozdíly? Chceme skutečně ztratit identitu a potěšení z toho být odlišní?

Foto: Archiv firem