Posted in Nezařazené

Opustil nás Hubert de Givenchy, co přinesl do světa módního designu?

Opustil nás Hubert de Givenchy, co přinesl do světa módního designu? Zveřejněno 13. 3. 2018

Praxe s Diorem a Balmainem

Hubert de Givenchy se narodil v roce 1927 ve francouzském městě Beauvais a v roce 1944 se přestěhoval do Paříže, aby studoval na École des Beaux-Arts. Praxi v módním průmyslu mu poskytli Jacques Fath, Robert Piguet či Lucien Lelong, kde pracoval s Lelongovými asistenty Pierrem Balmainem a Christianem Diorem. Poté se stal artistic directorem značky Schiaparelli.

Audrey Hepburn a little black dress

V roce 1952 založil vlastní značku Givenchy a o rok později se seznámil se svou dlouholetou múzou, Audrey Hepburn. 1961 se nesl ve znamení Snídaně u Tiffanyho, kde zazářil jeho little black dress. Ve stejném roce si oblékla jeho model i Jacqueline Kennedy.

Prodej značky a nová image

Návrhář prodal v roce 1988 svou značku společnosti LVMH za 45 milionů dolarů. I nadále však zůstal ve funkci kreativního ředitele. Hubert de Givenchy odešel do důchodu v roce 1995 a jeho následovníkem byl jmenován John Galliano. Na pozici kreativního ředitele se poté vystřídali Alexander McQueen a Julien MacDonald. Riccardo Tisci nastoupil do labelu v roce 2005 a úspěšně měnil image značky po dobu 12 let. Nynější kreativní ředitelkou, a první ženou ve vedení Givenchy, se stala Clare Waight.