Posted in Nezařazené

Holografický podzim 2018: Dech beroucí kolekce Balmain

Holografický podzim 2018: Dech beroucí kolekce Balmain Zveřejněno 6. 3. 2018

Lesk a třpyt Balmain

Na runwayi naprosto dominovaly holografické modely. Metalická duha vrhala odlesky do všech stran a nešlo ji nemilovat. Rozhodně nečekejte žádný kýč. Olivier Rousteing, kreativní ředitel značky, má velmi dobře vyvinutý cit pro ženské kousky a zvládl je bravurně i v tak extravagantních materiálech, jako je PVC nebo nespočet flitrů. Pozadu nezůstala ani pořádná dávka denimu a zářivé barvy, hlavně žlutá, která v kolekcích FW 18 jasně vyniká, ale i modrá, jež je v pojetí Rousteinga skutečně královská.

New Generation

Balmain Army dostala nový rozměr – a znatelně omládla. Samozřejmě, dokonale padnoucí saka a kostýmky nemohly chybět. Čekejte je ale uvolněnější, komfortnější a zábavnější. A jestli samotné looky jasně neprovolávají Millenials, okolo nichž se momentálně točí celý módní universe, pak to stoprocentně zastane flitrový top s nápisem “We are the new generation” a Rousteingovo oznámení, že má svůj vlastní Snapchat filtr. Kolekce byla očividně vytvořena tak, aby vypadala skvěle na malém displeji smart phonů. Můžeme však s klidem říct, že dokonale ohromila i ve skutečné velikosti.

Konec futurismu

Olivier Rousteing si kolekci pro podzim 2018 představoval v roce 2050. Zdá se futuristická? Před pár lety by to tak možná bylo. V současném trendu třpytivého „všeho“ (skutečně to není třeba limitovat) a holografické záře oslňující napříč přehlídkami celého módního měsíce si však neumíme představit žádný rok, do kterého by aktuální kolekce zapadala lépe.

Foto: Monica Feudi, Indigital.tv