Posted in Hermès

Hermés a jeho inspirativní výlohy se představují na výstavě v Grand Palais

Hermés a jeho inspirativní výlohy se představují na výstavě v Grand Palais Zveřejněno 24. 11. 2017

Jaká výstava v Paříži je pro všechny fashionisty jednoznačně must see? Ta, která se zabývá nevšedním uměním fascinující Leily Menchari, která poutavým způsobem skrze výlohy na Rue du Faubourg Saint-Honoré, jenž je vlajkovou lodí Hermés, od roku 1978 do roku 2013 odvyprávěla příběh této značky i jejích opulentních kolekcí.

A Leïla Menchari–designed vitrine for Hermès featuring Benoît Luyckx sculptures and art by François Houtin, Summer 1998

Během tohoto období jste se za okny mohli setkat s více než 130 důmyslnými fantaziemi. Patřili mezi ně velcí stříbrní hřebci, perleťové marocké sousoší a podmorské jeskyně či pavučiny s lesklými nitěmi. Výstavu doprovází publikace Leïla Menchari, Queen of Enchantment, která stejně jako výstava vzdává hold této výjimečné ženě.

Výstavu v úžasných prostorách Grand Palais Hermés připravil ve spolupráci se scénografkou Nathalie Crinière. Kromě exkluzivních reminiscencí slavných výloh si můžete samozřejmě připomenout také ikonické kousky jakými jsou milované „Birkinky“ nebo kabelka pojmenovaná po Grace Kelly.

Výstavu Hermès à Tire-d’Aile: Les Mondes de Leïla Menchari může v Grand Palais zhlédnout od 8. listopadu do 3. prosince 2017.