Posted in Nezařazené

Gucci se připojuje k bojkotu kožešin

Gucci se připojuje k bojkotu kožešin Zveřejněno 16. 10. 2017

Generální ředitel společnosti Gucci Marco Bizzarri oznámil, že italská značka od kolekcí počínaje jarem / létem 2018 přestane využívat kožešinové zboží. Bizzarri prozradil, že přijal toto zásadní rozhodnutí o odstranění kožešiny ze všech kolekcí a doufá, že ostatní luxusní značky budou Gucci následovat. Gucci pracuje na nových technologiích, které kožešiny nahradí.

V současné době značka prodává širokou škálu kožešin a více než 20 let díky tomu čelila četným protestům organizace PETA. Ta informovala například proti botám značky Gucci s klokaní a lachtaní kožešinou. PETA rozhodnutí značky kvituje a tvrdí, že se jím zařadila mezi další módní značky, které nepoužívají kožešinu, jako je například Armani, Ralph Lauren a Stella McCartney.

„Nelze přehlédnout, že současní nakupující nechtějí nosit kožešiny zvířat, které byly uvězněny v klecích, poté zabity elektrickým proudem a ubity k smrti. Dokud nezmizí všechny zvířecí kůže a kožešiny z ramínek obchodů s oblečením po celém světě, bude organizace PETA nadále tlačit na oděvní a módní průmysl,“ uvedla Ingrid Newkirk, prezidentka organizace.