Posted in Nezařazené

Gucci předmětem zájmu vědců z prestižní univerzity

Gucci předmětem zájmu vědců z prestižní univerzity Zveřejněno 29. 11. 2017

Gucci Research Lab se zaměří na výzkum luxusních módních značek s cílem objevit faktory, které se podílejí na vyšší výkonnosti a zisku těchto společností. Bocconi University je prestižní vysokou školou, která sídlí v samotném srdci módního průmyslu – v severoitalském Milánu.

Tříletý výzkumný projekt si klade za cíl učit především klíčové aspekty, které se podílí na renomé věhlasných značek módní branže. Zaměří se proto na know how daných značek, práci se zaměstnanci ve smyslu zefektivnění jejích výkonnosti či možná rizika, která ve výsledku mohou vést k úspěšnému růstu brandu.

Výzkumná „laboratoř“ bude tvořena čtyřmi renomovanými profesory. Výsledky jejich průzkumu budou každoročně zveřejňovány formou výroční zprávy. Nedočkavci a milovníci konceptu Gucci tedy nemusejí čekat, až uplyne tříletá doba výzkumu, ale se zajímavými údaji mohou být obeznámeni na každoroční bázi.

Pro server Business of Fashion Marco Bizzarri, prezident a výkonný ředitel Gucci, uvedl:

„Tato iniciativa byla vytvořena proto, aby odhalila důležité poznatky, které mohou být inspirací pro začínající nebo menší módní brandy. Ukazuje se totiž, že firemní kultura a strategie mohou být tím, čím se odlišujete a co vám oproti konkurenci poskytuje jistou výhodu.“

 

Milánská univerzita Bocconi byla založena v roce 1902 a kromě renomovaných průzkumů módního trhu nabízí také studijní MBE programy zaměřené na ekonomii či právo. Spolupráce Gucci a Bocconi University přitom není ničím novým. Gucci se na univerzitu pravidelně obrací při hledání nových talentů a studentům nabízí stáže i praxi po studiu.

Gucci je v módním světě znám nejen svými ikonickými modely, ale i další spoluprací s výraznými vzdělávacími institucemi, jako je např. Polimoda, která je prestižní soukromou vysokou školou ve Florencii. Gucci spadá do světového koncernu Kering, který sdružuje nejvyhledávanější designérské značky, z nichž většinu najdete právě na Pařížské ulici. Mezi stálice skupiny tak patří např. Bottega Veneta, Saint Laurent, Alexander McQueen, Balenciaga, Brioni či Stella McCartney.