Posted in Nezařazené

Givenchy přišla o designéra. Zvítězilo přátelství s Donatelle Versace?

Givenchy přišla o designéra. Zvítězilo přátelství s Donatelle Versace? Zveřejněno 6. 2. 2017

Ze života Riccarda Tisciho by mohla vycházet pohádka o tom, jak se stal z chudého mladíka vlivný módní návrhář. Tisci byl již čtvrtým ředitelem francouzského domu Givenchy po odchodu jeho zakladatele, přičemž před ním se vystřídala zásadní jména módního průmyslu John Galliano a Alexander McQueen. Tisci byl na počátku spolupráce s Givenchy nejistou volbou, ale jak se prokázalo, rovběž velmi výhodnou volbou. Kdyby nic jiného, francouzský brand vyvedl z červených čísel.

900

Italský návrhář většinu reálných odkazů tvorby Huberta de Givenchy ignoroval. Tisciho modely byly často goticky temné a i přes eleganci velmi troufalé. Věděl, co současný trend vyžaduje. Ve stejné linii pokračoval i při šití nové kolekce na a/w 2013. I tu provází jakási tajemná nadřazenost, která vyzdvihuje nositelku modelů nad ostatní v místnosti. Daná žena (Natalia Vodianova) je odvážná. Oblékne si „volnočasovou“ mikinu s upnutou průhlednou sukní i dekonstruovanou koženou bundu, kombinuje různé druhy kostek či sportovní materiály s kožešinou. Přesně to budeme u Givenchy postrádat po odchodu Riccarda Tisci.

Givenchy+Runway+PFW+F+W+2013+QZoNoUCLv9pl

Tisci byl v čele módního domu od roku 2005. Po dobu svého působení se na místo do Givenchyho archivů vydal do svých, přičemž zřejmě nejpopulárnějším výtažkem z nich bude potištěná mikina s Bambi od Walta Disneyho.

Givenchy-Fall-Winter-With-Bambi-Bag

Nemůžeme při rekapitulace zapomenout ani na úspěšnou spolupráci se značkou Nike. Dokonalá kolekce fitness módy podle Givenchy! Tenisky Nike Lab DUNK LUX HI, byly po uvedení na trh po několika hodinách beznadějně vyprodány. A není se čemu divit. Kousek od známého designéra si nechala ujít žádná módní maniačka, ale i sportovní nadšenci a příznivci originálních a neokoukaných kousků.

01-embed-nike-x-riccardo

Kdo by kdy čekal etnické vzory u Givenchy? My rozhodně ne, ale designér Riccardo Tisci si dokázal pohrát i s tímto, pro značku netypickým námětem, naprosto perfektně. Nezapomenutelnými se staly především koktejlové šaty, které imitovaly egyptský koncept dekorované bederní roušky, které dokázal Riccardo ztvárnit kýčovitou krásou. Kolekce byla netypických kombinací vzorů a barev plná. Gepardí vzor s květovým, ale i geometrický kombinovaný s etnickým, nás rozhodně od pozitivní kritiky neodradily. Míchat nemožné a vytvořit z nich možné, je krása současné módy.

Unknownd1

O odchodu Riccarda Tisci se spekuluje již celou věčnost. Není divu. Riccardo se velmi často objevoval ve společnosti jiné slavné módní návrhářky a to Donattelly Versace, která ho pravděpodobně i přesvědčila, aby k ní „přestoupil“. Snad Donattelle dochází inspirace nebo věří, že inovační pohled Riccarda dodá brandu Versace zpět neotřelost a z nemožného vytvoří možné.

1484834195-syn-hbz-1484814959-donatella

A tak 31.1. proběhlo „poslední defilé“ Riccarda Tisci při prezentaci Couture S/S 2017 kolekce a my mu tleskáme.

1020 (3)

Foto: Profimedia.cz; Facebook.com; WWD