Posted in Hublot

Gianluigi Buffon vyhrál Golden Foot Hublot Award 2016

Gianluigi Buffon vyhrál Golden Foot Hublot Award 2016 Zveřejněno 24. 10. 2016

Cena Golden Foot Hublot Award byla vytvořena podle slavného Antonio Calienda v roce 2003 a může být darována aktivním zkušeným hráčům i legendám. Porota sestávající z mezinárodních novinářů vybírá 30 hráčů, kteří jsou starší 28 let a veřejnost pak svým hlasováním rozhoduje o 10 postupujících kandidátech. Druhé kolo veřejného hlasování pak rozhodne o vítězi, jehož jméno je odhaleno při Golden Foot Hublot ceremoniálu. Zlatá trofej je darována vítězi, který zanechá svou stopu v bronzové formě. Maradona a jeho stopy jsou první na Promenade des Champions na nábřeží Monackého knížectví. Stopy 70 největších jmen fotbalu jsou zde zapuštěny do země. Od Ronalda po Pelého, tito talentovaní sportovci zanechali trvalou stopu svých nohou zalitou v bronzu.

frank-de-boer-and-antonio-caliendo-on-the-promenade-des-champions-on-the-seafront-in-the-principality-of-monaco

„Golden Foot Hublot Award je cena, udělovaná fanoušky, kteří zaplňují tribuny a žijí fotbalem. Fanoušky, kteří sdílí svůj zápal a vášeň pro hru, kteří ženou hráče na hřišti, aby ze sebe vydali to nejlepší. Svým způsobem je fotbal také jejich životem. Tím, že mají možnost se vyjádřit, je tato cena také oceněním pro veřejnost, neboť bez ní by nebylo fotbalu. Sponzorováním tohoto ocenění Hublot hodlá budovat tuto událost a vytvořit z ní nejvyšší způsob uznání pro hráče,“ říká Ricardo Guadalupe, generální ředitel společnosti Hublot.

MONACO - OCTOBER 11:  (L-R) Pierluigi Pardo, Carles Puyol, Deco, Antonio Caliendo, Prince Albert II of Monaco, Claudio Ranieri, Frank De Boer, Gianluigi Buffon and Cristina Chiabotto poose dueing the Golden Foot Ceremony Award on October 11, 2016 in Monaco, Monaco.  (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images) *** Local Caption *** Pierluigi Pardo; Carles Puyol; Deco; Antonio Caliendo; Prince Albert II of Monaco; Claudio Ranieri; Frank De Boer; Gianluigi Buffon; Cristina Chiabotto

Fanoušci dali své ocenění nejlepšímu brankáři na světě. Brazílie a Itálie, fotbalové národy, mající nejvyšší počet hráčů, kteří obdrželi Golden Foot Hublot Award. A ani v roce 2016 tomu není jinak. 14. ročník Golden Foot Hublot Award uznává kariéru Gianluigi Buffona, který je nyní zapečetěn v bronzu. Golden Foot Hublot Award je poctou veřejnosti hráči, zvolenému fanoušky, získáním ceny, korunující nejlepšího brankáře v historii – který je zároveň jedním z hráčů, kteří ukázali největší loajalitu ke svému klubu. Buffon navazuje na Eto’o, vítěze v roce 2015.

MONACO - OCTOBER 11:  Winner of the Golden Foot 2016 Award Gianluigi Buffon leaves his handsprints during the Golden Foot Ceremony Award on October 11, 2016 in Monaco, Monaco.  (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images) *** Local Caption *** Gianluigi Buffon

Dalšími devíti kandidáty pro rok 2016 vedle Buffona byli: Rooney, Ronaldo, Cavani, Casillas, Messi, Kaka, Thiago Silva, Pirlo a Lampard a z řad legend fotbalu to byli Antonio Caliendo (president a zakladatel ocenění), Deco, Carles Puyol, Frank de Boer a Claudio Ranieri. Vítěz tohoto 14. ročníku rozvinul svůj talent s Juventusem. Gianluigi Buffon byl již zvolen nejlepším brankářem 21. století podle IFFHS, nejlepším brankářem na mistrovství světa v roce 2006, nejlepším fotbalistou na světě od UEFA v roce 2003 a je jedním z nejvěrnějších hráčů v historii. Před více než 20 lety Buffon ve svých 17 letech podepsal kontrakt v Parmě v Serii A, to bylo před jeho nástupem do Juventusu v roce 2001, za který hraje dodnes. Jeho kontrakt byl prodloužen do roku 2018, takže oslaví své 40. narozeniny a současně 17 let v klubu se Squadra!

MONACO - OCTOBER 11:  Prince Albert II of Monaco gives the Golden Foot 2016 Award trophy to Gianluigi Buffon during the Golden Foot Ceremony Award on October 11, 2016 in Monaco, Monaco.  (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images) *** Local Caption *** Prince Albert II of Monaco; Gianluigi Buffon

„Jsem poctěn, cítím se hrdý a plný emocí přijmout toto velké ocenění, Golden Foot Hublot Award, které doufám, že jsem vyhrál za své zásluhy. To, co zde dnes nechávám, nejsou otisky mých deseti prstů, ale stopa toho, co jsem, co jsem dosud dokázal a co ještě musím vykonat,“ uvádí Gianluigi Buffon, vítěz Golden Foot Hublot Award 2016.

gianluigi-buffon-wins-the-2016-golden-foot-hublot-award

Téměř milion fanoušků hlasovalo pro své oblíbené hráče a Buffon získal 72% hlasů. Hlasy říkají mnoho o tváři dnešního fotbalu, 56% hlasů bylo od žen a 44% od mužů, s průměrným věkem 31,5 let. Co se týče místa, kde byly hlasy odevzdávány, nejvíce jich přišlo z Turecka, USA, Číny, Itálie a Mexika. Fanoušci jsou obrazem fotbalu. Ocenění ze strany veřejnosti je nejvyšší ocenění, o které všichni hráči usilují.

Foto: Archiv firem