Posted in Fendi

Fendi velí mužům do pyžama a zabalit do županu

Fendi velí mužům do pyžama a zabalit do županu Zveřejněno 22. 1. 2016

Své kolekce odhalila už řada módních značek včetně Rafa Simonse, který představil pánskou kolekci pod svým jménem a nikoli pod značkou Dior. Nicméně asi největší dojem na mě zatím udělala kolekce italského módního domu Fendi, která na první pohled velí mužům zůstat v pyžamu a navíc se zahalit do teplého měkoučkého županu.

_FEN0187

Kdybych takového muže na Pařížské ulici potkala, asi bych byla nucena se za ním ohlédnout a přemýšlet, zda se náhodou nezapomněl obléci, ale na druhou stranu tento ležérní vysoce pohodlný styl nevypadá špatně. Ale své fanoušky si v naší zemi bude hledat jen těžko. Obléknout se do takové modelu vyžaduje značnou odvahu a osobitý styl. Ale především pochopení a uznání okolí a to je představa téměř neuskutečnitelná.

_FEN0073

Nicméně za celou touto kolekcí je v podstatě hluboký příběh. Většina modelů je určena pro muže pracující v domácím prostředí. Silvia Venturini Fendi, hlavní designérka, se nechala inspirovat slavnými umělci, kteří tvořili svá slavná díla doma z obývacího pokoje, často přímo z gauče jako například americký spisovatel Truman Capote napsal několik svých děl přímo na svém sofa, Agatha Christie pro změnu psala ve své vaně. „Doma jsem jen velmi málo, ale je můj sen zde trávit většinu svého času. Mnoho modelů vzniká na mé posteli“, vysvětluje svůj záměr Venturi Fendi.

_FEN0059

Pánská Fendi kolekce pro příští podzim a zimu je celkově velmi pohodlná a vyrobena z vysoce kvalitních materiálů, ve kterých rozhodně nebude zima. Barvám velí různé odstíny modré a grafickým tvarům zase kostka. Takže pánové, zkuste trávit více času ve svých domácích pracovnách po boku své rodiny, ale oblečeni luxusně a pohodlně. Vaše drahé polovičky to ve všech směrech jistě hluboce ocení.

Foto: WWD