Posted in Fendi

Zemřela Carla Fendi, jedna ze zakladatelek slavného italského módního domu

Zemřela Carla Fendi, jedna ze zakladatelek slavného italského módního domu Zveřejněno 21. 6. 2017

Fendi je módní značka, která neopustila rodinný kruh svých zakladatelů a její historie se začala psát již v roce 1918. Svou světovou pověst získala díky módním extrémům, velkým kožešinám a malým kabelkám. V 80. letech se jméno Fendi stalo znakem elitářského přepychu mezinárodní smetánky, a to především díky značkovým kožichům a logu se dvěma FF, které navrhl Karl Lagerfeld.

Carla Fendi

O pár let později dochází k ústupku kožešin, a to převážně díky aktivitám ochránců zvířat a značka Fendi zaznamenává svůj úpadek.  Její slávu zachránily vzpomínky na dětství, které prožila vnučka Maria Silvia Venturini Fendi se svou babičkou, zakladatelkou této módní značky. Maria si vzpomněla na její kabelku, kterou její babička milovala a znovu ji představila světu. Hvězda značky Fendi opět stoupala. Tato kabelka s názvem Baguette se asi nejvíce proslavila díky kultovnímu seriálu Sex ve městě, kde ji často nosila Carrie Bradshaw, i díky scéně tzv. fakem Fendi v rukách Samanthy.

the-history-of-the-it-bag-fendi-sarah-jessica-parker

Eduardo a Adele Fendi založili značku roku 1925, které tímto zajistili následnice v podobě pěti dcer: Paola, Franca, Anna, Carla a Alda. Annina dcera Silvia je dnes kreativní ředitelkou módních doplňků a pánských kolekcí. „Když navrhuji, někdy mám pocity, které bych mohla nazvat vizionářské“, říká Maria Silvia Venturini Fendi.

Sorelle-Fendi

Každý, kdo jednou Fendi zakusí, její eleganci, preciznosti, kvalitě materiálů a hlavně stylu, snadno podlehne.  Fendi je módní značkou plnou extrémů, velkých kožešin, překrásných kabelek. Modely této značky nepatří mezi ty, které nejsou nositelné a jsou vhodné jen pro módní mola. Je to svěží móda ulice. Fendi kabelky jsou nadčasové a utváří čistý styl dnešní emancipované a úspěšné ženy.

11_f_improf_526x354

Značka Fendi je stále na výsluní a stále pod taktovkou Silvie Venturini Fendi a božského Karla Lagerfelda. Kolekce, které společně tvoří jsou nezaměnitelné a naprosto fascinující.

1

MILAN, ITALY - SEPTEMBER 22: Designers Karl Lagerfeld and Silvia Venturini Fendi acknowledge the applause of the public after the Fendi Spring/Summer 2012 fashion show as part Milan Womenswear Fashion Week on September 22, 2011 in Milan, Italy. (Photo by Venturelli/WireImage)

2_Fendi foto archivio 1960 cappotto doppiopetto visone

Carla-Fendi-Delfina-Fendi-Anna-Fendi-Silvia-Fendi-Valentino-Couture-Arrivals-AW16-Vogue-21March16-Getty_b

Fendi-and-the-cinema-The-Dolls-Factory-9

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.com; Fendi.com