Posted in Nezařazené

Etnosvět: Vegetariánský fine dining

Etnosvět: Vegetariánský fine dining Zveřejněno 4. 6. 2019

Etnosvět se během tří let od otevření stal velmi oblíbenou a vyhledávanou restaurací, svědčí o tom i prestižní ocenění od TripAdvisor (Certifikát výjimečnosti 2017, 2018) a vítězství v anketě gastronomického průvodce Restu.

Etnosvět vyhrál Skokana roku a zároveň zvítězil v kategorii vegetariánských restaurací. Etnosvět ale není populární jen u vegetariánů. Cestu sem si našli také milovníci masa. Delikátní speciality ze všech koutů světa, připravované mezinárodním týmem najdete jen pár kroků od stanice metra I.P. Pavlova na Praze 2. Parkování před restaurací je pro návštěvníky Etnosvěta zdarma.

Filosofie restaurace

Vegetariánská a veganská gastronomie má bezpochyby svá specifika. Vizí celého týmu restaurace je ukázat hostům, že existuje celá řada zajímavých ingrediencí, ze kterých lze poskládat pestré a zajímavé pokrmy. Dopřát jim zážitek z chutí, které pro ně dříve mohly být nezvyklé či neznámé. Na menu však mají své místo i klasické stálice světové gastronomie, jako např. pappardelle, risotto nebo čokoládový fondant.

Název Etnosvět pojí různé národy ze všech koutů světa. Tento jev se přenáší do menu restaurace, kde hosté mají možnost nahlédnout pod pokličku specialit ze všech kontinentů. V průběhu času se pod vedením českého šéfkuchaře Ondry Panoše ustálil mezinárodní tým, který dodává jednotlivým exotickým pokrmům tu pravou autenticitu. Tuto myšlenku vystihuje rovněž logo restaurace, ve kterém je symbol stromu, který svými větvemi spojuje světové kontinenty a všechny národy naší planety.

Pestrý výběr po celý den

Denně od 12:00 do 16:00 a od 17:00 do 23:00 (Pá-Ne do 23:30) nabízí restaurace pestrý výběr jídel z à la carte menu, navíc můžete k obědu ochutnat novou specialitu. Nenechte si ujít Veganský tataráček a z aktuálních sezonních novinek vyzkoušejte například Velouté z uzeného topinamburu.

Degustační menu

Nemůžete se rozhodnout, co dřív ochutnat? Vyzkoušejte sedmichodové degustační menu. Nově si můžete vybrat mezi vegetariánskou a čistě veganskou variantou. Pro opravdové gurmány je tu i možnost párování jednotlivých chodů s vínem. Cena vegetariánského menu je 1200 Kč, veganské menu pak vychází na 1090 Kč za osobu.