Posted in Nezařazené

Ekologie, luxus, design: Lexus slaví 30 let

Ekologie, luxus, design: Lexus slaví 30 let Zveřejněno 30. 4. 2019

Japonská automobilka Lexus letos slaví 30 let. Značka je synonymem ekologických hybridních aut, luxusu, designu a životního stylu založeném na originalitě a individualismu. Na oslavu výročí Lexus poprvé v ČR odhalil model UX a limitovanou edici sportovního kupé RC F pod označením Track Edition 

Letos je to už 30 let, kdy ve Spojených státech vznikl tento prémiový brand koncernu Toyota. Hned v následujícím roce dorazil Lexus do Evropy a začal tak úspěšný příběh s deseti miliony prodaných vozů.  

 Nový sportovní vůz poprvé odhalen v Česku 

Model spojující luxus a řemeslné zpracování Lexus je schopen celé odpoledne překonávat rekordy na okruhu a večer se vydat na pohodlnou jízdu domů. Cena limitované edice vozu RC F Track Edition na českém trhu byla stanovena na 3,5 milionu Kč. K prvním zákazníkům dorazí v příštím roce. 

 V hlavní roli hybrid 

Jedním z největších témat pro Lexus je ekologie. Jako člen skupiny Toyota, která světu přinesla první ekologický hybridní pohon, přejal tuto technologii do svých vozů a ještě více ji zdokonalil.  Zbořil tak mýtus, že se k luxusním vozům nehodí kombinace benzínového a elektro motoru.  První hybrid Lexus představil v roce 2005 a dosud dodal hybridní pohon do 1,5 milionu aut. V současnosti jsou dvě třetiny Lexusů prodaných v Evropě hybridy. 95 procent prodaných vozů Lexus v Česku má hybridní pohon. 

 Lexus jako životní styl 

Lexus není jen automobilka, ale také životní styl. Na bruselském letišti Lexus nedávno otevřel exkluzivní salonek. Návštěvníci si mohou vychutnat širokou škálu vybavení pro maximální pohodlí, relaxaci a zpříjemnění pobytu. Automobilka například také podporuje nadějné mladé designéry v rámci mezinárodní soutěže Lexus Design Award, jejíž výsledky se vždy vyhlašují na prestižním Milan Design Weeku. Lexus se prohání nejen na silnicích, ale i na moři. Luxusní jachta LY 650 o délce 19,8 metrů se stává další vlajkovou lodí značky. První sériová plavidla by měla být dokončena v druhé polovině roku 2019.  V Česku je Lexus partnerem prestižního závodu Primátorky. Mezi české ambasadory patří pilot Petr Kopfstein, kuchař Zdeněk Pohlreich nebo akrobatický lyžař Tomáš Kraus.  

Nový UX pro moderní průzkumníky měst 

Nejzásadnějším modelem letošního roku je nový model UX, který vstupuje na český trh. Je skvělým kompromisem mezi elegantním sedanem a praktickým crossoverem. Při projektování UX bylo cílem prolomit konvence a vytvořit ucelený design, který bude silný a stylový, což dokazuje i fakt, že  jeho hlavní konstruktérkou je žena, nadaná Chika Kako.