Posted in Nezařazené

Donna Karan opouští nejvyšší post

Donna Karan opouští nejvyšší post Zveřejněno 2. 7. 2015

Donna Karan plánuje více se věnovat její společnosti Urban Zen a nadaci. Nicméně zůstane blízkým poradcem DKI.

Tato návrhářka vytvořila moderní systém oblékání pro řadu úspěšných žen a vše postavila na velmi úzkém vztahu se svými zákaznicemi. Donna rozumí ženám a její styl se stal rovněž inspirací pro mnoho návrhářů.

Donna Karan spoluzaložila společnost DKI společně se svým dnes již zesnulým manželem Stephanem Weissem a Takiyho Inc. v roce 1984. V roce 1996 se společnost DKI dostala na burzu a v roce 2001 akcie značky odkoupila společnost LVMH Moët Hennessey Louis Vuitton.

„LVMH a já jsme učinili toto rozhodnutí po hodně dlouhém rozhodování a sahání si do svědomí,“ řekla Karan WWD toto úterý. „Došla jsem k názoru, že je čas na soustředění se striktně na svou firmu Urban Zen a uplatnit její nemalý potenciál. Chci naplňovat své vize v oblasti filantropie, soustředit se na obchod se zaměřením na zdravotní péči, vzdělání a zachování kultur. Po dlouhém zvážení je nyní ten správný čas, abych tento krok udělala. Jsem přesvědčena, že DKI má světlou budoucnost a silný tým na svém místě, „ dodala k odchodu z DKI Donna Karan.

Snad se tato návrhářka nemýlí a její módní odkaz budou její následovníci ctít a předávat dál.

Foto: Wikipedia