Posted in Nezařazené

Dom Pérignon odhaluje ročníkové šampaňské Vintage 2006

Dom Pérignon odhaluje ročníkové šampaňské Vintage 2006 Zveřejněno 20. 11. 2015

Ročníkové šampaňské Dom Pérignon je vyráběno vždy výlučně z hroznů, které uzrály v jednom daném roce. Při příležitosti oslav spojených s končícím rokem 2015 přichází na svět nový ročník – Dom Pérignon Vintage 2006. Je plné života a skutečně výjimečné, stejně jako slavnostní okamžiky, které bude provázet. Kromě klasické varianty byla vytvořena také speciální limitovaná edice, na jejímž designu se podílela oblíbená zpěvačka Björk a uznávaný režisér Chris Cunningham. Základem jejich společného díla je neoddělitelná vazba mezi půdou a emocemi, které přinášejí její výtvory.

Dom Pérignon Vintage 2006 – limitovaná edice

Síla výtvoru – limitovaná edice Dom Pérignon Vintage 2006
Už od samého počátku je cílem všech sklepmistrů značky Dom Pérignon neustále zdokonalovat charakter tohoto obdivovaného šampaňského. Navzdory léty prověřeným tradicím se tato ikona nebojí ani moderních inovací a kráčí ruku v ruce s dobou. Proto pravidelně oslovuje renomované umělce z nejrůznějších oborů, aby vtiskly obdivovanému ročníkovému šampaňskému jeho výjimečnou tvář.

Výsledky spolupráce a vzájemného obdivu mezi oběma stranami jsou vždy velmi autentické a působí přirozeně. Jsou založeny na sdílených hodnotách, jako je krása, integrita a dokonalost. Stejně je tomu i u nové limitované edice. Jejím hlavním designovým prvkem je dynamický paprsek zeleného světla, který svrchu ozařuje láhev a zdánlivě jí přetíná. Světelné odlesky jsou odrazem pocitů, které nás při ochutnání tohoto ročníkového vína zahltí. Tento neopakovatelný zážitek protne Vaší mysl, pronikne do srdce a rozjasní ho svým jedinečným světlem.

Šampaňské Dom Pérignon Vintage 2006
Klima roku 2006 bylo poměrně suché a teplé, s několika výjimkami. Červenec byl vskutku tropický, ovšem v srpnu panovalo na tuto dobu netradiční chladno a vlhko. Téměř letní počasí v září skvěle dotvořilo charakter této unikátní směsi. Vysušilo potenciální zárodky plísní a dodalo hroznům lepší vyzrálost než je obvyklé. Sklizeň započala 11. září a trvala tři týdny.

Dom Pérignon Vintage 2006
Dom Pérignon Vintage 2006

Aroma
V první chvíli nás uchvátí jemností buketu, který je čistý, svěží a průzračný. Jemný odstín s květinovým a ovocným podtónem se otevírá a rychle přechází do temnějších vrstev prosycených kandovaným ovocem, sušeným senem, nádechem grilování a nótami lékořice.

Chuť
Chuťový vjem se rozvíjí na patře, je velkorysý, šťavnatý a oblý. Víno klouže po jazyku a rozpíná se, je hedvábně jemné. Postupně se stává komplexnějším a výraznějším. Zanechává po sobě zajímavou nahořklost se slaným nádechem moře.

Ročníkové víno Dom Pérignon Vintage 2006 bude v prodeji od listopadu 2015 ve specializovaných prodejnách a na e-shopu. Doporučená maloobchodní cena Dom Pérignon Blanc Vintage 2006 je 4.040 Kč. Cena šampaňského Dom Pérignon Blanc Vintage 2006 v limitované edici je 4.180 Kč, cena růžového šampaňského Dom Pérignon Rosé Vintage 2004 v limitované edici je 8.890 Kč.

Foto: Archiv firem