Posted in Nezařazené

Do Itálie nebo Švýcarska na luxusní zimní dovolenou s Exclusive Tours

Do Itálie nebo Švýcarska na luxusní zimní dovolenou s Exclusive Tours Zveřejněno 14. 1. 2017

Kouzlo malého luxusního střediska a náročných lyžařských tratí

Vedle již zmíněných středisek je dalším nádherným místem v centru švýcarských Alp středisko Andermatt. Nad malým městečkem se tyčí téměř třítisícová hora Gemsstock, která nabízí několik náročnějších sjezdovek i volné terény. Andermatt je centrem lyžařského regionu Gotthard-Oberalp, který je výzvou pro mnohé zkušené lyžaře a freeridery.

chedi_andermatt_hi_lw1647_63522365__ope8577
Historie městečka je spojena s několika válečnými obdobími. Díky tomu je v Andermattu k vidění střet několika kultur i architektonických prvků. Narazíte jak na typické starobylé dřevěné domy, tak na novodobé hranaté prvky moderní architektury. Dříve ospalé strohé městečko se v posledních letech změnilo v luxusní resort, který poskytuje pohodlí a exkluzivitu v nezapomenutelném prostředí. Více než 120 km sjezdových tratí všech úrovní a snadná dostupnost díky menšímu privátnímu letišti v obci Buochs nedaleko Curychu činí Andermatt velmi lukrativním místem.

the_chedi_andermatt_1
Při výběru ubytování je naší jednoznačnou volbou hotel The Chedi Andermatt, který považujeme za nejlepší švýcarský hotel vůbec. Vyniká elegantním spojením tradičního švýcarského stylu horských chat společně s asijskými designovými prvky uznávaného architekta Jean-Michela Gathyho, který značně ovlivnil vzhled celé řady moderních hotelů dnešní doby (např. Cheval Blanc Randheli Maldives). Hotel The Chedi Andermatt se nachází pouhých pět minut chůze od nejbližší lanovky. Součástí restaurace je pět metrů vysoký vinný a sýrový sklep, ve kterém vám naservírují ty nejlepší švýcarské speciality a vyberete si z více než 6000 lahví kvalitního vína. Naleznete mezi nimi například sbírku Château Mouton Rothshild od roku 1945 do roku 2009 a také sbírku kvalitního Château d’Yquem. Hotel vyniká také spa a wellness centrem o velikosti 2400 m². Než se vydáte na sjezdovku, samozřejmou součástí hotelových služeb je nahřátí bot a navoskování lyží vaším osobním ski butlerem, včetně zajištění pohodlného transferu přímo na sjezdovku.

chedi_andermatt_hi_lw1647_59729112_the_pool_ope0953

Okouzlující Dolomity a jejich čistá krása

Hledáte pro vaši zimní dovolenou něco ojedinělého a nebaví vás trávit celý týden na stále stejných sjezdovkách? Pak je právě pro vás vhodný pobyt v severoitalských Dolomitech. Tyto nejvyšší korálové útesy světa jsou pro svou výjimečnou přírodní krásu a jedinečné zabarvení skal zapsány na seznamu Kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Naprosto unikátní je lyžařská permanentka Dolomiti Superski, která spojuje 12 lyžařských areálů, a tím vytváří síť 1220 km sjezdovek a více než 450 lanovek. Místní dominantou je obrovský skalní masiv Gruppo di Sella, který lze během jediného dne objet na lyžích po přibližně 40 km dlouhé lyžařské trati zvané Sellaronda, aniž byste museli sundat lyže z nohou. Masiv můžete obkroužit v obou směrech. Díky tomu projedete sjezdovky různých obtížností, navštívíte čtyři údolí a naskytnou se vám nevšední pohledy na vápencovité skály. Přívětivé klima nahrává ideálním lyžařským podmínkám – v průměru je zde 300 slunečných dní v roce a sněhová pokrývka je i přes malé množství srážek v posledních letech obvykle také dostatečná.

Hotel Adler 2008

Pro znalce, romantiky a milovníky přírody doporučujeme ubytování v Adler Mountain Lodge v Alpe di Siusi. Nádherné suite a dvoupodlažní chalety v těsné blízkosti sjezdovek s výhledem na Sassolungo a Sassopiatto poskytnou soukromí i pocit blízkého sepjetí s horským prostředím. Další luxusní gastronomii a vysokou kvalitu služeb vám doporučujeme vyzkoušet při pobytu v hotelu Rosa Alpina v městečku San Cassiano, které se nachází v údolí Alta Badia. Hotel je součástí skupiny Relais & Chateaux, která zahrnuje pečlivě vybrané hotely s ubytováním a gastronomií na špičkové úrovni. Ve dvou hotelových restauracích s michelinskými hvězdami si dopřejete gurmánského zážitku, součástí hotelu je i fitness a wellness centrum s finskou saunou, krytým bazénem, tureckou lázní, vířivkou a kosmetickým salónem. Hotel se nachází pouhých 300 m od stanice lanovky Piz Sorega a je ideálním místem pro trávení rodinné dovolené. Celá oblast Alta Badia je totiž přizpůsobena pobytu s malými dětmi a okolní atrakce i sjezdovky zajistí zábavu a sportovní vyžití všem členům rodiny.

Foto: Archiv firem