Posted in Nezařazené

Do Francie nebo Švýcarska na luxusní zimní dovolenou s Exclusive Tours

Do Francie nebo Švýcarska na luxusní zimní dovolenou s Exclusive Tours Zveřejněno 11. 1. 2017

Luxusní středisko Courchevel 1850

Ve francouzském regionu Rhône-Alpes v údolí Tarentaise se nachází jedno z nejznámějších a nejluxusnějších lyžařských středisek v Evropě. Courchevel 1850, jedna ze tří stejně pojmenovaných lyžařských vesnic, tvoří součást Les Trois Vallées – jednoho z největších lyžařských areálů na světě. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi, početné skupiny i lyžaři s nejvyššími sportovními nároky. Spolu s nadmořskou výškou stoupá v Courchevelu také různorodost a exkluzivita gastronomických a turistických nabídek. Zatímco lyžařské vesnice Courchevel 1550 a Courchevel 1650 jsou vhodné spíše pro návštěvníky s nižšími nároky, Courchevel 1850 nabízí výběr těch nejluxusnějších ubytovacích zařízení a služeb. Vedle celé řady gurmánských restaurací, barů a diskoték si zde můžete projít také dvě exkluzivní prodejní pasáže plné butiků a sportovních center. Courchevel 1850 je lyžařské středisko, které je známé především pořádáním závodů Světového poháru v alpském lyžování, ale také svými honosnými chalety a michelinskými restauracemi. Součástí lyžařského centra je také malé stejnojmenné mezinárodní letiště, které činí toto středisko velmi atraktivním pro jeho snadnou leteckou dostupnost.

courchevel_patricemestari-domaineskiable-24
Les Trois Vallées se pyšní 600 km sjezdových tratí a 180 lanovkami. Samotná oblast Courchevel je však svým nemalým množstvím sjezdovek různých druhů obtížnosti naprosto postačující pro pestrou týdenní dovolenou. Na své si zde přijdou i zkušení lyžaři, kteří se mohou vydat na svahy Roc Merlet nebo Saulire, kde se nachází strmé žlaby vhodné i pro milovníky extrémních sportů. Pozadu nezůstává Courchevel ani v délce a náročnosti běžeckých tratí, které jsou zde k dispozici. Jejich celková délka je 66,5 km. Patří k nim i náročná trasa o délce 17 kilometrů nebo 2,5 km dlouhá výšková stopa v nadmořské výšce 2300 m. Vyžití si zde najdou i milovníci sněžnic a za zkoušku jistě stojí také dobrodružná sáňkařská dráha, která vede od Courchevelu 1850 až ke Courchevelu 1550. Pro nejmenší lyžaře je zde připraven dětský výcvikový terén spolu s lyžařskou školkou a školou.

courchevel_davidandre-hebergement-8

Pokud se rozhodnete pro pobyt ve francouzském Courchevelu 1850, jistě vás nadchne pobyt v bezprostřední blízkosti sjezdovek a vleků v hotelu Grandes Alpes. Tento okouzlující luxusní hotel na vás dýchne svou historickou atmosférou. Součástí hotelové nabídky jsou služby osobního komorníka a kuchaře, kteří jsou vám kdykoliv k dispozici. Během dne si vychutnáte špičkově upravené sjezdovky a v hotelovém baru s otevřenou terasou přímo na lyžařské svahy si pak užijete zaslouženého odpočinku. V jedinečné gurmánské restauraci Le Bizan vám sushi mistr Masahiro Adachi, který získával své zkušenosti ve službách japonského císaře, připraví ty nejlepší pochoutky.

courchevel_patricemestari-paysagesetnature-44

Švýcarská pohádka v St. Moritz

Vyberte si pro nadcházející zimní sezónu švýcarské středisko, které je po celém světě synonymem stylu, elegance a luxusu. St. Moritz s nadmořskou výškou 1843 m je historicky prvním lyžařským centrem, které se pyšní svou vlastní ochrannou známkou a je proslulé nejen vynikajícím lyžařským terénem a nádhernými výhledy do všech světových stran, ale také minerálními železitými prameny s velkým obsahem oxidu uhličitého a ideálním klimatem údolí Engadinu. Díky tomu je zde průměrně 322 slunečných dní v roce. V minulosti hostil St. Moritz již dvakrát zimní olympijské hry a v březnu 2017 zde bude probíhat největší švýcarský cross-country závod, Engadin Skimarathon. Na více než 350 km sjezdových tratí si výborně zalyžujete a milovníky snowboardingu jistě potěší celá řada kvalitně vybavených snowparků.

bez-nazvu
Chcete-li se vypravit do střediska St. Moritz a cítit se jako v pohádce, využijte služeb hotelu Badrutt’s Place. Hotel, jehož historie sahá až do roku 1896, je totiž obklopen zasněženými vrcholky Engadinských Alp a rozlehlým jezerem St. Moritzersee. V hotelu si vychutnáte gurmánský zážitek v jedné ze šesti restaurací nebo si zaplavete v krytém bazénu a využijete hotelová wellness a fitness centra. Před hotelem je hostům k dispozici kluziště a zajištěna je také pravidelná kyvadlová doprava k půl kilometru vzdálené lanovce na Corvatsch. Poslední lednový víkend můžete být na zamrzlém jezeře svědky konání Světového poháru ve sněžném pólu.

Lyžování s výhledem na dominantu švýcarských Alp

Nezapomenutelným zážitkem pro vás bude dovolená trávená v lyžařském středisku na úpatí 4478 m vysokého Matterhornu. Zermatt se nachází v blízkosti hranic s Itálií, poskytne vám nádherné výhledy na majestátní vrcholky hor a exkluzivní podmínky k pobytu. Ideálním způsobem, jak se dopravit do Zermattu, je přílet na privátní letiště Sion, ze kterého vás helikoptéra dopraví přímo do centra městečka během 12 minut.

zermatt%20a%20matterhorn_shutterstock_252539665
Lyžařská oblast Zermatt se skládá ze tří podoblastí a díky ledovcovému Matterhornu je jednou z nejvýše položených lyžařských oblastí Švýcarska. Monte Rosa Plateau a Theodulpass spojují Zermatt s italským střediskem Cervinia-Valtournenche. Díky tomu nabízí 360 km sjezdových tratí v těsné blízkosti celé řady čtyřtisícových vrcholů. Zermatt je hojně navštěvován začátečníky, pokročilými i olympijskými mistry, a protože se zde nacházejí místa s trvalou sněhovou pokrývkou, pyšní se skvělými lyžařskými podmínkami po celou zimu.

zermatt_and_matternhorn_shutterstock_416750302
K pobytu v této nádherné alpské destinaci doporučujeme Chalet Zermatt Peak, který vám poskytne nádherný výhled na městečko i proslulý Matterhorn. Od heliportu v Zermattu je vzdálen pouhých 10 minut jízdy. Za svůj design byl Chalet Zermatt Peak opakovaně vyhlášen nejlepším chaletem ve Švýcarsku. Pět pohodlných ložnic, z nichž každá nabízí vlastní koupelnu a šatnu, wellness, venkovní a vnitřní jacuzzi, posilovnu, saunu a parní lázeň. To vše vám zajistí soukromí a kvalitní odpočinek. Součástí chaletu je také vinný sklep.

matterhorn%20peak%20zermatt%20switzerland_shutterstock_415406971

Foto: Archiv firem