Posted in Nezařazené

Dior stále bez kreativního ředitele?

Dior stále bez kreativního ředitele? Zveřejněno 14. 12. 2015

Po šokujícím oznámení, že Raf Simons opouští francouzský módní dům Dior, všichni se zatajeným dechem čekali na nové jméno kreativního ředitele a pokračovatele hluboké historie. V nejbližší době se však žádného jména nedočkáme. Zástupci Dioru světu oznámili, že minimálně další dvě kolekce Couture a A/W 2016-17 připraví dosavadní kreativní tým tzv. in-house.

V tuto chvíli módní domy i jednotliví návrháři již odhalují své Pre-Fall 2016 kolekce, které značky jako Dior prezentují velkolepou formou přehlídky na různých místech světa. Dior to letos neudělá a kolekci představí novinářům v Paříži a to navíc pouze po domluvě. Tak to je velmi netradiční a překvapivý krok tak významné módní značky.

Sestava kreativního týmu není známá a dle posledních informací zůstane skryta. Vedení Dioru věří, že kvalita i cena kolekcí zůstane stejná, a že tento čas bude dostatečný pro klidné hledání nového nástupce Rafa Simonse, kterým rozhodně nebude jeho pravá ruka a velká postava nedávno zveřejněného dokumentu Dior a já Pieter Mulier, který podle dostupných informací tiše firmu rovněž opustil.

Uvidíme, co budoucnost přinese. Po zhlédnutí zmiňovaného dokumentu Dior a já, nemáme strach, že by tato značka zaznamenala jakýkoli pád, protože tým, který pamatuje i samotného pana Christiana Diora, si jistě poradí a odkaz zakladatele nenechá pohřbít.

Foto: Archiv firem; Profimedia

Zdroj: WWD