Posted in Nezařazené

DIOR představil kolekci Cruise 2017 v paláci BLENHEIM za deštivého počasí

DIOR představil kolekci Cruise 2017 v paláci BLENHEIM za deštivého počasí Zveřejněno 1. 6. 2016

Není náhoda, že si designéři Dioru vybrali tak mimořádné místo Blenheim Palace úzce spjatý s legendárním návrhářem a zakladatelem značky Christianem Diorem. Ten byl v roce 1954 požádán Vévodkyní z Marlborough, aby právě v tomto paláci prezentoval svou Couture přehlídku, kterou zde ještě jednou po smrti Christiana Diora představil Yves Saint Laurent v roce 1958 jako kreativní ředitel značky Dior.

Bez názvu y

O téměř 60 let později se francouzský styl opět mísí s anglickou atmosférou a skrz velký salon, knihovnu, kreslírnu a přijímací halu se prochází modelky stejně jako tomu bylo v letech 1954 a 1958.

Návrháři Lucie Meier a Serge Ruffieux nabídli hostům i skrze streamingu celému světu další kolekci vytvořenou bez vůdčího jména inspirovanou šatníkem dam z vysoké společnosti poválečných let. Kolekcí prochází touha po cestování, průzkumu a objevování. Na látkách najdeme africké potisky, bohaté výšivky i květinové vzory. Nechybí tradiční kabelka Lady Dior, ani luxusní kotníčkové boty.

Bez názvu

Po přehlídce byli hosté pozváni na tradiční anglický čaj, na kterém zástupci módního domu oznámili, že do čtrnácti dnů bude jasné, kdo usedne do kreativního křesla, které nedávno opustil Raf Simons. V tuto chvíli se zmiňují jména Sarah Burton (Alexander McQueen) a Maria Grazia Chiuri (Valentino). Vše budeme sledovat, protože se jedná o významný krok ve světě vysoké módy.

Foto: Dior