Posted in Nezařazené

Debut Clare Waight Keller u Givenchy

Debut Clare Waight Keller u Givenchy Zveřejněno 6. 10. 2017

Návrhářka na pařížském týdnu módy předvedla jak dámskou, tak pánskou kolekci. Z její práce je patrná především velká úcta k zakladateli značky, nebojí se však přicházet i s novými inovativními přístupy. Jaký je tedy rukopis, který tradičnímu francouzskému módnímu domu tato Britka dříve navrhující například pro Chloé v kolekci SS 18 přiřkla? A proč si CEO Philippe Fortunato myslí, že zaměstnat tuto návrhářku je jeho největším úspěchem?

Temná barevnost okořeněná některou z aktuálních barev je pro Givenchy charakteristický prvek.

První projekt, který na Clare u Givenchy čekal, byla tvorba nových webových stránek. Ty se neměly soustředit jen na obchod, ale i na prezentaci firmy jako takové. Pod jejím vedením vznikly efektivní webové stránky plné inspirace a zajímavých podnětů, které návrhářka při své práci využívá. Pro propagaci nových stránek byly také v ulicích Paříže, Milána, Londýna a New Yorku rozvěšeny plakáty s černou kočkou, kde bylo možné si odtrhnout potřebné informace k registraci na webu Givenchy a soutěžit tak o vstup na přehlídku této značky. Úkol číslo jedna tedy splnila na výbornou. S velkým napětím se pak očekávala její nová kolekce, na kterou se logicky upřely zraky celého módního světa.

Clare Waight Keller se v ní nechala inspirovat tradiční francouzskou kulturou a espritem tohoto národa, který je z hlediska stylu inspirací pro všechny lidi na celém světě. Ukázala dostaveníčko milenců s pařížským kouzlem. Její návrh vychází ze síly duality. Odráží odkaz Huberta de Givenchy a pověstnou nekompromisnost jeho palety černé, tmavomodré a bílé. Kolekce je dále okořeněna tóny rumělkové a mátové. V liniích se setkáme se zaoblenými i ostrými tvary. Nechybí ani vycpávané nebo nabírané střihy v ramenou.

Ostré i oblé linie zároveň. Výrazné vycpávky a špičatá ramena jsou opět v kurzu. Jednoznačný must have pro každou úspěšnou ženu – ostatně jako v osmdesátkách…

Nejvíc nás na kolekci baví její odkazy na ikonické šaty a okamžiky této značky: Představte si šaty s trojlístkovým potiskem z roku 1961 rozdrásané od kočky. Pulzující energii blesku a sametové tahy štětcem z tygří kožešiny. Bretaňský úplet značící troufalost, sportif. Puntíky a tyl jsou hebké, barvité a průsvitné. Saténové mašle a pelerínová záda jsou poklonou modernosti. Nové šaty „Sabrina“ spadají v záhybech podbarvených krajkou. Klubová oblekovka se odvolává na slavné interiéry: kostka, brokát a moaré na kůži. Dvojitý náhrdelník s přívěskem signalizuje městskou, jezdeckou náladu.

Pánská kolekce působí elegantním, přesto však osvěžujícím dojmem.
Vykrojené kozačky z této kolekce jsme si naprosto zamilovali!
Clare Waight Keller za svůj debut po právu sklidila bouřlivý potlesk.