Posted in Nezařazené

Czech Design Week: Přední český designer Petr Novague lapil Lexus LC do sítí

Czech Design Week: Přední český designer Petr Novague lapil Lexus LC do sítí Zveřejněno 28. 11. 2018

 Přední český designer Petr Novague vytvořil pro luxusní kupé Lexus LC 500 Sport Plus exkluzivní instalaci, kterou poprvé představil v rámci letošního ročníku Czech Design Week v Kongresovém centru. Na klíčové funkční a designové prvky tohoto modelu upozorňuje prostřednictvím vláken, které dohromady tvoří zdání, jako by byl vůz chycen do sítě.

“Ve snaze o extrémní jednoduchost jsem instalaci pojal jako 3D hru s vynášecími čarami, které známe z technických výkresů. Tyto čáry odkazují na vysvětlivky k přednostem vozu. Toto puristické pojetí instalace dává prostor, aby vynikly dokonalé a sošné tvary vozu,” vysvětluje designér Petr Novague, který je držitelem téměř 50 mezinárodních ocenění v oblasti produktového designu.

„Lexus je již od roku 2005 jedním z klíčových přispěvatelů v rámci milánského týdne designu. Rovněž pořádá každoroční celosvětovou soutěž pro mladé designéry. S designovým festivalem v ČR se tato luxusní japonská značka spojuje poprvé,“ říká mluvčí českého zastoupení Lexus Jitka Jechová.

Design exteriéru LC je věrná interpretace původního koncepčního vozu LF-LC, vítěze prestižního ocenění EyesOn Design Award z mezinárodního autosalonu NAIAS 2012 v Detroitu. Na vývoji Lexus LC pracovalo více než 4000 návrhářů, konstruktérů a techniků. Mezi prvky, které instalace vyzdvihuje, patří například nízká kapota pro nízké těžiště vozu, skelet z hliníku, výsuvný zadní spoiler nebo kovaná kola.¨