Posted in Nezařazené

COS představuje originální instalace, které každoročně vytváří pro milánský veletrh designu Salone Del Mobile

COS představuje originální instalace, které každoročně vytváří pro milánský veletrh designu Salone Del Mobile Zveřejněno 12. 4. 2016

Instalace „Forest of Light“ je inspirována kolekcí COS a je souhrou prostoru a perspektivy. Tmavý prostor je osvětlený světelnými kužely, jež zachycují pohyby návštěvníků a interaktivně reagují na lidi v prostoru. Speciálně komponované zvuky, jemná mlha a zrcadlové stěny vytváří nekonečnou krajinu, ve které se z kónických reflektorů stávají abstraktní stromy v pohybujícím se lese světel.

01s

Les světel je umístěn v Cinema Arti v milánské čtvrti San Babila. Budovu navrhl ve 30. letech italský architekt Mario Cereghini, dřívější slavné divadlo a nyní opuštěný prostor inspiroval Sou Fujimota k vytvoření originální světelné instalace. Díla Sou Fujimota inspirují COS již mnoho let. Často se zaměřuje na koncept negativního prostoru a rozpouštění hranic prostoru, jako například v jednom z jeho nejslavnějších architektonických projektů – Serpentine Gallery Pavilion, který navrhl v roce 2013.

look02girls

Martin Andersson, hlavní návrhář pánské kolekce COS o spolupráci říká: „Sou Fujimoto opravdu chápe estetiku COS a vytvořil instalaci, která je výjimečná svou jednoduchostí a překvapivým přístupem.” Karin Gustafsson, hlavní návrhářka dámské kolekce COS dodává: „Spolupráce se Sou Fujimotem byla skvělá, ještě nikdy jsme neměli tak krásně jednoduchou instalaci zaměřenou na světlo, a výsledný efekt je neuvěřitelný”.

look03girls

Sou Fujimoto k instalaci říká: „COS pavilon je tou nejčistší realizací konceptu lesa. Tento les není statický, světla a lidé v něm interaktivně reagují, a jejich interakce spojuje módu, prostor a přírodu ve formě architektury”.

look01boys

Originální prostor v centru Milána bude otevřen od 12. do 17. dubna, a představuje již pátou instalaci COS na Salone Del Mobile. Navazuje na předchozí designové spolupráce značky se známými světovými uměleckými projekty jako například Serpentine Galleries, Frieze Art Fairs a Donald Judd Foundation.

05s

Foto: COS