Posted in COS

COS & Joan Miró: Jak to jde dohromady?

COS & Joan Miró: Jak to jde dohromady? Zveřejněno 8. 8. 2017

Severský COS je vyhlášený svým minimalistickým konceptem. Přestože značka nabízí převážně rovné a “nekomplikované” linie, vždy se v jejím zpracování objeví nějaký nečekaný detail, který nás naprosto odzbrojí. Jiná není ani kolekce tohoto švédského brandu AW 17. Pánské obleky, které mají skryté knoflíky či dámské modely v prodloužených délkách pod kolena. To vše nás naprosto nadchlo. Inspirujte se také vy!

Novou kolekci nafotila slavná americká fotografka Zoë Ghertner v barcelonském muzeu Fundació Joan Miró. Nezaměnitelný styl a vize tohoto katalánského umělce a dokonalá architektura si s elementární švédskou módou velmi dobře rozumějí. Stavba byla dokončena v roce 1975. Autorem jejího návrhu je Josep Lluís Sert, osobní přítel Joana Miróa a žák Le Corbusiera. Barcelonské muzeum je věnováno modernímu umění a je vidět, že jeho křivky se současnou módou i po více něž čtyřiceti letech skvěle souzní. Stejně tak jako je nadčasová tato budova, je nadčasová i kolekce COS. Pojďme se na ni společně podívat.

Skryté zapínání a kalhoty v dlouhém, mírně rozšířeném, střihu. Tak vidí COS pánskou siluetu pro podzim 2017.
Ani pánové se nemusejí bát barev. Podzimní burgundy je ta pravá! Sako v prodloužené délce společně s úzkými nohavicemi vytváří vzhled dandyho z 19. století.
Péřová parka v zelené barvě se hřeje na výslunní již několik sezón. A kdo tvrdil, že pánové si nemohou dovolit anckle length?
Jednoduché, ale efektivní! Černé basic triko a barevný oblek v tlumených barvách. Ano, ano a ještě jednou ano!
Máte jednoznačnou představu, jak má vypadat pánský oblek? Pak vás nová kolekce od COS rozhodně překvapí!
Tak tohle zkrátka milujeme – rovný, lehce oversized, kabát v prodloužené délce víc než jeden knoflík nepotřebuje. Nemysleli jsme si, že to kdy řekneme, ale už aby byl podzim!
I dámy mohou mít svůj oblek v prodloužené délce a třeba i bez rukávů.
Plisé slaví tuto sezónu velký comback. COS ho ovšem použil zcela nečekaně. Silueta připomínající antický sloup a černá barva spolu dynamicky kontrastují.
A toto je přesně důvod, proč na COS nedáme dopustit! Hladké a čisté elegantní linie s nápaditými detaily.
Dokážete si snad představit lepší look pro teplé večery babího léta?
Při pohledu na tento záběr jsme hned dostali chuť na skleničku burgundského.
Od teď si žehlíme puky i na topech a blůzách!
Zajímavé struktury materiálů doplňují hladké a výstřední doplňky.
Dokonalá tečka v podobě této kabelky!