Posted in Nezařazené

COS A SOU FUJIMOTO PŘEDSTAVUJÍ INSTALACI ‘FOREST OF LIGHT’ PRO SALONE DEL MOBILE 2016

COS A SOU FUJIMOTO PŘEDSTAVUJÍ INSTALACI ‘FOREST OF LIGHT’ PRO SALONE DEL MOBILE 2016 Zveřejněno 17. 3. 2016

Inspirací pro Sou Fujimota bylo město Tokio, které považuje za architektonický les. Koncept instalace zachycuje nehmatatelný aspekt světla a vztah mezi přírodou a člověkem vytvořenými objekty. „Les světel“ je založen na neustále se měnící interakci prostoru, těla a emocí, takže každý návštěvník má z instalace jiný a jedinečný zážitek. Světla budou reagovat na lidi v prostoru, jemuž zrcadla dodají nekonečný efekt, a instalací se ponesou zvuky opravdového lesa.

Důležitým prvkem instalace jsou světla reflektorů, která přibližují instalaci k oblasti filmu, architektury a módy, a zdůrazňují důležitost momentu v čase. Sou Fujimoto říká: „Stane se to v jedné chvíli a za chvilku to zmizí, každý moment je speciální. Kontrast dvou velkých měst, Tokia a Milána, dlouhodobá realita ,a pak jedinečný krásný moment realizace“.

Podle Sou Fujimota ovlivňuje móda i architektura naše životy a chování podobně. Se značkou COS sdílí stejný přístup ke stylovému, kreativnímu a jednoduchému designu, a COS nachází každou sezónu inspiraci v jeho tvorbě a lásce ke zkoušení inovativních technik a procesů.

COS x Sou Fujimoto instalace ‘Forest of Light’ bude otevřena 12. – 17. dubna 2016.