Posted in Nezařazené

Co spojuje značku Omega s LOH v Riu de Janiero?

Co spojuje značku Omega s LOH v Riu de Janiero? Zveřejněno 28. 7. 2016

OMEGA SEAMASTER DIVER 300M RIO 2016

Rio de Janeiro je město plné života. Ale především je to první město v jižní Americe hostící olympijské hry a atraktivní místo pro atlety i diváky. OMEGA inspirována jeho dynamickým kouzlem uvedla limitovanou edici modelu Seamaster Diver 300M Rio 2016.
Tato časomíra v sobě spojuje hodinářské zkušenosti a jedinečnou výrobní zručnost. Inspiraci nalézá na známých městských plážích – vlnitou mozaiku z chodníků na Copacabana používá jako vzor na černém lakovaném číselníku.
Jednosměrně otočná potápěčská luneta je také v černé barvě, tentokrát z leštěné keramiky. Přesto hlavním prvkem, který hodinky odlišuje od ostatních, jsou čísla lakovaná do červené, zelené, žluté
a modré barvy. Představují jak pestrost a energii Ria, tak pětici barev tradičních olympijských kruhů.

Samozřejmě i samotné události je věnována náležitá pozornost. Na zadní straně broušeného ocelového pouzdra je šroubovací dýnko opatřeno logem „Rio 2016“ a gravírováním jedinečného čísla z limitované edice. Vyrobeno je pouze 2016 kusů.
Nechybí ani ikonické prvky patřící modelům OMEGA Seamaster 300M. Řadí se mezi ně okénko data na pozici 3. hodiny, heliový ventil na 10. hodině, fasetované skeletové ručky potažené rhodiem a vyplněné bílou barvou Super-LumiNova.
Hodinky jsou představeny na ocelovém náramku a pohání je exkluzivní kalibr OMEGA 2500. Vodotěsnost je 30 barů (300 metrů / 1000 stop).

omega

OMEGA SEAMASTER BULLHEAD RIO 2016

Bullhead Rio, jedinečné spojení historie, přesnosti a sportovní dokonalosti, jsou součástí olympijské kolekce hodinek OMEGA. Na první pohled rozpoznatelné pro svůj individuální styl a design. Modrý kožený řemínek navazuje na logo Rio 2016™ a jemné šití po stranách ve žluté, zelené, červené a černé reprezentuje ikonické olympijské kruhy. Tato barevná varianta vyjadřující jednotu a harmonii olympijského loga se opakuje i na otočné vnitřní lunetě.

Samotné pouzdro je skutečný odkaz na historii a sport. Jeho specifický tvar byl poprvé představen v roce 1969, aby pomohl závodníkům rallye měřit časy etap. Je proto velmi příhodné, že se kouzlo rychlosti vyvinulo tím směrem, že OMEGA je nyní oficiální časomírou olympijských her.

Podobně jako předchozí verze i Bullhead Rio mají bílý číselník a centrální sekundovou ručku chronografu, 30minutový sčítač na 12. hodině. Zajímavé také je, že jméno „Bullhead“ bylo původně přezdívkou, již sběratelé hodinek používali pro tento model připomínající hlavu býka. Není pochyb o tom, že si hodinky udržely své kvality a letos o sobě dají opět vědět.

Jisté je i to, že exkluzivní co-axiální kalibr 3113 a jedinečná pečeť Rio 2016™ na zadní straně budou těmi hlavními důvody, proč se z těchto hodinek opět stane sběrateli vyhledávaný model. A to i proto, že jde o limitovanou edici o 316 kusech. Vítězný standard v hodinářství je tak již nastaven ještě před prvním závodem.

OMEGA SEAMASTER BULLHEAD RIO 2016 cena 216 500 Kč

OMEGA SPEEDMASTER MARK II RIO 2016

OMEGA Speedmaster Mark II je silně inspirován původním modelem z roku 1969 – má identické pouzdro soudkového tvaru s broušenými detaily, leštěnou korunkou i tlačítky. Pod rovným safírovým sklíčkem odolným proti poškrábání je usazený matně černý číselník s 30minutovým sčítačem na pozici 3. hodiny a 12hodinovým na 6. hodině. Malá sekundová ručka je na číselníku umístěna na 9. hodině. Jednotlivé sub-číselníky jsou orámovány bronzovým, 18ti karátových zlatým a stříbrným kroužkem – odkazem na medaile pro šampiony olympijských her.

Transparentní tachymetrická stupnice je vespod safírového sklíčka prosvětlena hliníkovým prstencem s použitím barvy Super-LumiNova. Černobíle lakovaná hodinová a minutová ručka, sčítače chronografu a sekundová ručička jsou také vyplněny materiálem Super–LumiNova, který umožní odečet času v různých světelných podmínkách. Speedmaster Mark II jsou prvními hodinkami OMEGA, jejichž tachymetrická stupnice je viditelná i ve tmě.

Šroubovací zadní dýnko nese olympijské logo Rio 2016™, gravírování „Si14“, „Column wheel“ a číslo modelu z limitované edice. Vyrobeno je pouze 2016 kusů těchto hodinek. Broušený náramek s leštěným středem je doplněný o patentovanou sponu OMEGA s mikroregulací. Délka náramku tak může být jednoduše upravena posuvníkem uvnitř spony.

Speedmaster Mark II Rio 2016 jsou poháněny kalibrem OMEGA 3330 s pokročilou křemíkovou setrvačkou Si14 a trojúrovňovým co-axiálním krokem. Spolehlivost hodinek je díky použití těchto exkluzivních součástek garantována čtyřletou zárukou.

Speedmaster Mark II Rio 2016 jsou vodotěsné do hodnoty 10 barů (100 metrů/ 330 stop) a dodávány společně s certifikátem pravosti ve speciálním dárkovém boxu.

Speedmaster Mark II Rio 2016 _C_white background_522.10.43.50.01.001

OMEGA PLANET OCEAN CO-AXIAL MASTER CHRONOMETR

Letošní olympijskou kolekci doplňují ikonické potápěčské hodinky Planet Ocean, které jsou vysoce ceněné pro svůj osobitý styl, i pro svou inovativní technologii OMEGA Co-Axial. Tyto hodinky nabízejí: automat, ocelové provedení, velikost pouzdra 43,50 mm a vodotěsnost do 600 m/ /2000 stop. Navíc je jejich spolehlivost potvrzena sérií nezávislých testů METAS. Jejich přesnost a funkčnost je vyzkoušena v každodenních podmínkách při vystavení magnetickému poli s intenzitou 15000 Gaussů. Vše je garantováno čtyřletou zárukou.

Foto: Archiv firem