Posted in Nezařazené

Co již představila Paříž?

Co již představila Paříž? Zveřejněno 8. 3. 2016

Všechny zmíněné značky prošly minulý rok zásadní změnou ve funkcích kreativních ředitelů. Snad proto byla atmosféra kolem nich výjimečně napjatá a logicky nejvíce očekávaná.

Christian Dior

Kolekce Serge Ruffieux a Lucie Meier nebyla o nic méně atraktivní a svůdná, než tomu bylo za Rafa Simonse. Zkrátka a dobře, týmu se evidentně dařilo. Nevynechali vyniknout jedinečné prvky Christiana Diora ve střizích štíhlých siluet, které byly svůdné, ale na druhou stranu působily velmi cudně. Z počátku se zdálo, že se oba designéři shodli na kolekci v černé barvě, ale poté se náhle začaly postupně objevovat na mole looky v barvě letošního roku – bledě modré. Poté následovaly také četné modely s evergreenovým květovaným vzorem, či aplikacemi, do kterých jsme se rázem zamilovali. Pdstatnou roli v kolekci hrály hlavně kabáty a jejich mnohdy netypické a asymetrické, ale také i klasické střihy, které designéři převážně kombinovali jen se základním a nenápadným rolákem, tak aby dokázali vyniknout co nejlépe. Co se týče bot a kabelek, ty se ubíraly zcela odlišným směrem oproti čistým a jemným ženským siluetám kolekce. U obuvi, která kombinovala textury exotických kůží, jsme ocenili hlavně výšku podpatku, která nepřesahovala pohodlných osm centimetrů. Kabelky byly poté směsicí, mezi kterou jsme mohli vidět například obměněnou (prodlouženou) ikonickou Lady Di. Nezapomenutelný se stal také make-up. Černá rtěnka vynesla každý model na úplný vrchol. S Rafem i bez, Dior zřejmě milovat nepřestaneme. Celá kolekce ZDE.

Dior A/W 2016
Dior A/W 2016

Lanvin

Čtvrteční den ukončila, jako předposlední v řadě, značka Lanvin. Tentokrát v čele s designérkou Chemena Kamali, která strávila po boku Albera Elbaze pouhý týden před jeho náhlým odchodem. To značně ovlivnilo celý vizuál a koncept přehlídky, která se značně typické módě z maison Lanvin vymykala. Nicméně musíme uznat, že kolekce plná broskvových tónů, metalických lesků, sametových povrchů a jemných krajek byla zajímavou podívanou, a to rovněž díky neotřepaným detailům nejvyššího stupně krejčoviny. Po odchodu Elbaze zřejmě nebude francouzský módní dům už nikdy tím, čím býval, ale současné designérce předpovídáme ve světě módy velkou budoucnost. Otázkou zůstává, zda to bude u značky Lanvin. Celá kolekce ZDE.

Lanvin A/W 2016
Lanvin A/W 2016

Balenciaga

Doposud ne velmi známý designér Demma Gavasalia se z místa kreativního ředitele značky Vetements přesunul ještě na vedoucí místo Balenciaga a my jsme se nemohli dočkat jeho premiérové kolekce. Byli jsme zvědaví, zda-li bude schopný “přepnout” z konceptu undergroundové módy, kterou má Vetements, na více sofistikovanou a rafinovanou linii, kterou  má zase ve svém stylu značka Balenciaga. “Mojí prioritou číslo jedna bylo pochopit styl a koncept Cristóbala a jeho neskutečný um pracovat s ženským tělem,” svěřil se designér. A popravdě, musíme jen tleskat! Demma si s přehlídkou vedl nadprůměrně dobře hlavně díky zajímavým kábátům, vrstveným sukním a neobyčejným střihům, které v jeho kolekci hrály prim. Demma ve své kolekci dokazuje, že se není třeba bát barev i v podzimním a zimním období, co neskutečně oceňujeme. Pozornost v nás poté vzbudil look s lyžařskou bundou kombinovaný s klasickými kalhotami a dekorovanými růžovými lodičkami. Přišlo nám to sice poněkud bizarní, ale zároveň hravé. Celá kolekce ZDE.

Balenciaga A/W 2016
Balenciaga A/W 2016

Foto: WWD