Posted in Nezařazené

Christopher Bailey končí u Burbbery

Christopher Bailey končí u Burbbery Zveřejněno 3. 11. 2017

Christopher Bailey zůstane ve funkci prezidenta a hlavního kreativce značky až do 31. března 2018, kdy odstoupí z představenstva. Navrhne ještě kolekci pro jaro a léto 2018. Z firmy odejde koncem roku 2018. Generální ředitel Marco Gobbetti ve svém prohlášení uvedl, že si je dobře vědom toho, že od roku 2001, kdy Bailey do Burberry přišel, dokázal tradiční značku přivést opět k životu a vdechnout jí nový náboj, díky němuž si získala srdce i mladších zákazníků, než byla její původní klientela.

Ve svém prohlášení, které cituje Business of Fashion, odcházející Bailey uvádí: “Bylo pro mě velkým privilegiem být během mého pracovního života v Burberry. Pracovat a učit se od takové mimořádné skupiny lidí, které jsem měl za posledních 17 let možnost potkat.”

Otázkou, která nyní asi každému z nás vrtá hlavou, je, kdo úspěšného Baileyho nahradí. Skupina analytiků v čele kreativy Burberry vidí Phoebe Philo, která s Gobbettim v minulosti úspěšně spolupracovala v Céline. Business of Fashion v říjnu informoval o tom, že skupina LVMH uvažuje o změně návrháře v čele Céline a že zde probíhají námluvy s různými designéry. Skupina však rezolutně popřela, že by její snaha angažovat do Céline nové tváře, měla cokoliv společného s tím, že by chtěla s Phoebe Philo ukončit spolupráci.

Ať již obsazení této pozice v Burberry dopadne jakkoliv, oznámení o konci Christophera Baileyho mělo za následek okamžitý pokles akcií společnosti. A skutečně – nahradit tohoto muže, který trenčkot vynesl opět na módní scénu a učinil z něj nové malé černé našeho šatníku, nebude opravdu snadné.

Za jednou z příčin rozpadu tohoto dlouholetého svazku analytici vidí rok 2014, kdy došlo k tomu, že kromě kreativy se Bailey stal také také výkonným ředitelem. Postupně tak došlo k tomu, že se zabýval spíše vedením firmy a ztrácel kontakt s finálními produkty. Současně docházelo k postupnému propadu tržeb a pozastavení investic.