Marie Grazia Chiuri včera dokázala světu, že žena v čele takové ikony jakou značka Christian Dior je, může obstát ve velké konkurenci a vytvořit kolekci, která se zapíše do dějin odívání. Paris’s Rodin Museum hostilo plejádu úchvatných šatů, které dokázaly, že módě stále může velet čistá elegance, ženskost a křehkost.
Přehlídku však otevřel „sám“ Christian Dior. Pocta a odkaz jeho stylu New Look zde rozhodně zastoupeny byly. Nechyběl tradiční Bar Jacket a to hned v několika podobách.
Ani na materiálech designérka nešetřila a nebála se kombinovat aktuálně velmi módní samet s organzou, která byla zastoupena hojně. Nechyběly bohaté aplikace, pro které je značka známá. Zručnost krejčích v salonu Christian Dior je vyhlášena a rovněž tato kolekce je důkazem vysoké kvalita tradičního řemesla, které v naší zemi tolik upadá.
Barevnost je strohá, ale to na kráse kolekce nic neubírá. Nicméně o to více nás naprosto nadchly zelené šaty, které by jistě zatoužilo mít v šatníku mnoho z nás.
A ani v této kolekci nechybělo silné zastoupení tzv. plisé, které očividně svého vrcholu stále ještě nedosáhlo a to je dobře.
Výjimečností kolekce se staly masky a čelenky z per, které poutaly velkou pozornost. Marie na ně kladla silný důraz a chtěla tím pravděpodobně dodat sílu ženy, kterou představila ve své debutové kolekci Dior ready-to-wear S/S 2017. Onen feminismus, který hlásá na svých tričkách mnoho lidí očekávalo i v Haute Couture kolekci, ale je dobře, že tomu tak nebylo. Feminismus nyní ovládl Ameriku, tak alespoň v módě zůstaňme křehkými bytostmi, které sází na tu skutečnou ženskost.
Celou kolekci Christian Dior Couture S/S 2017 najdete ZDE.
Foto: WWD