Posted in Nezařazené

Chateau Mcely: Místo, kde se znovu narodíte

Chateau Mcely: Místo, kde se znovu narodíte Zveřejněno 16. 5. 2016

Ihned po vystoupení z auta vás čeká přátelské přijetí hned u hlavního vchodu do zámku. Na úvod obdržíte teplý mokrý ručník pro osvěžení a poté nenucenou přednášku o samotném prostředí. O zavazadla se samozřejmě vůbec nestaráte. Necháte se unášet na obláčku absolutní péče, která zdá se hned tak neskončí. Při obchůzce na vás padne naprostý klid, se kterým si nejdříve nevíte rady a poté mu zcela propadnete. Z každého rohu na vás dýchne omamná vůně bylin a květů, které navíc zkrášlují svými barvami téměř každý stůl.

8143324

Pokud vám bude přát počasí nenechte si ujít procházku po přilehlé zahradě, která je nyní v plném rozpuku. Všude kolem vás budou vítat květy pivoněk a rododendronů v perfektně upravených záhonech nebo kopretiny a pampelišky v neposekané trávě, která je nyní tolik vzácná. Všichni chceme mít vše v naprosté dokonalosti a na kouzlo lučního kvítí už jsme dávno zapomněli. Pak Chateau Mcely vám tuto krásu dětství rozhodně připomene a vy na okamžik zapomenete na hektické dny a instagramové účty.

IMG_6470

Nenechte si ujít ani nezapomenutelné chvilky ve vířivce, ve které si dopřejete skutečný relax a pohodu, které vás natolik unaví, že se po chvíli přesunete o pár metrů k jezírku na lehátko, kde vám začne být všechno úplně jedno. Pokud někdo hledá okamžik říci si, že život je krásný a stojí za to, pak na tomto lehátku pod širým nebem si to rozhodně uvědomí. Pokud toužíte po dalším rozmazlování, pak si vyberte z různých procedur, masáží nebo si večer nechte na svém pokoji připravit bylinnou lázeň a v absolutním soukromí za plápolání svíček, si ji vychutnejte. Jestli se vám přeci jen po trošce pohybu stýská, dejte přednost jízdnímu kolu, které je svým designem zámecky stylové.

IMG_0317

V parku najdete řadu míst pro meditaci a užití si sama sebe. Na velkém stromě najdete například zavěšená proutěná křesla, ve kterých se stačí jen „uvelebit“ a nechat se ve větru houpat. Ani meditační zahrada se sochou uprostřed představující nekonečné spojení matky a dcery vás nechá na moment zapomenout na starosti všedních dnů. U kašny můžete vyslovit tajná přání a ratolesti nechte na okamžik vstoupit do skutečné pohádky.

IMG_6483

IMG_6484

IMG_6485

IMG_6490

Po klidném dni nezapomeňte ani na doplnění energie v podobě úžasné večeře. Místní restaurace Piano Nobile, která byla několikrát vyhlášena nejlepší restaurací roku, servírují usměvaví a stále dobře naložení číšníci a servírky sezónní a la carte menu s použitím nejkvalitnějších vybraných surovin od místních dodavatelů i z vlastní zahrádky, ve které si osobně můžete přivonět k bylinkám. Pokud cokoli nejíte, vždy najdete s kuchařem cestu, jak uspokojit vaše chutě i nároky. Navíc vám k jídlu budou hrát klavírní tóny, které vám nechají zapomenout na všechny diety a zásady s jídlem spojené.

IMG_6489

Po večeři se přesuňte do velké postele, kterou vám odestelou dříve než se rozkoukáte, přivoňte si k heřmánku, který najdete vedle postele pro klidné sny. A pokud ještě budete mít chuť na malou neřest, pak se na noční stolek podívejte ještě jednou, protože tam na vás bude čekat malá sladkost na závěr. A pak už si jen na dobrou noc řekněte, že život stojí za trochu toho rozmazlování.

Foto: Soukromý archiv