Posted in Valentino

Chanel, Hermés, Valentino ukázaly luxus v Paříži

Chanel, Hermés, Valentino ukázaly luxus v Paříži Zveřejněno 10. 3. 2016

Chanel

Žádné nákupní centrum Chanel, ani casino a ani letiště se letos nekonalo. Atmosféra přehlídky připomínala jeden z couture salonů, kde Mademoiselle Chanel představovala nové modely sezóny v raných padesátých letech. Karl Lagerfeld s jeho devadesáti tří modelovou kolekcí předvedl opět dokonalost a smysl pro detail, a to jak se sluší a patří. Tentokrát šla ženská silueta trochu stranou a nahradila ji rovnější, zato pohodlnější silueta do “A”. Nepřehlédnutelné byly také kontrasty, které byly reprezentovány v každém modelu, například v podobě kontrastu materiálů, ale i barev. V barvách se Karl vyzná, to se musí nechat! Pro sezónu podzim/zima 2016 přinesl paletu tlumených odstínů vínové, béžové, ale nechyběla ani klasická kombinace módního domu Chanel, černobílá, kterou nezvykle doprovázely modely v sytě růžové kombinovanou s modrým denimem. Kolekci se nevyhnuly rovněž vzory jako tartan, ale i textury klasického tvídu, bouclé nebo nezvyklé třásně. Důležitou součástí outfitů hrály bohaté perlové náhrdelníky a klobouky, které tvořily dokonalou kombinaci s vysokými holínkami modelek. Karla nemůžeme jinak, než upřímně milovat! Celá kolekce ZDE.

Chanel A/W 2016
Chanel A/W 2016

Valentino

Maria Grazia Chiuri a Pierpaolo Piccioli se letos nechali svést tancem a ladností baletek z celého světa. Od křehkosti baletek Louskáčka po temnou černou labuť, hrála ženská něžná silueta hlavní roli letošní přehlídky. Zatímco tělové a světlé večerní róby byly spíše zdobné, ty tmavé a černé zůstaly poněkud jednoduché a “čisté”. Šaty z tulle a jemných síťovin zdobil bohatý dekor, který byl tvořen unikátními geometrickými aplikacemi a vzory. Nezapomenutelnou součást outfitů tvořily dlouhé kabáty, které designéři variovaly různými střihy i materiály. Jakoby chtěli znázornit vytíženou baletku, která je v neustálém spěchu a z domu si na sebe nonšalantně obleče kabát přes šaty, ve kterých bude ladně tančit na pódiu. Nechyběly také pohodlné páskové balerínky, které tento koncept naprosto podtrhly. Jde vidět, že opojení romantismem v módním domě neustalo, což na značce milujeme nadevše. Celá kolekce ZDE.

Valentino A/W 2016
Valentino A/W 2016

Hermés

Nadčasové střihy a minimalismus jsou jednou z nevylučitelných součástí luxusní světové značky Hermés. Což není nic nového, nicméně musíme podotknout, že Nadège Vanhee-Cybulski dokáže pokaždé svým kolekcím přidat ten správný twist, který dokáže na módním mole doslova divy. Tentokrát kolekce směřovala na vyspělé ženy, které se nebojí nevšednosti a originalitě spojené se sofistikovaností a ženskostí. Svou jednoduchostí střihů a čistotou linií by dokázala tato značka okouzlit opravdu každého, a my nejsme výjimkou. Zamilovali jsme si hlavně splývavé vzdušné šaty opásané tenkým koženým páskem a kombinované s lakovanými kozačkami, stejně tak jako nesmírné množství nejrůznějších kabátků různých provedení, které byly dány jak k širokým kalhotám, tak sukním. Co se barevnosti týká, na příští podzim a zimu se neobejdete hlavně bez velbloudí béžové, krémové, černé a vínové. Zkrátka dokonalá podzimní paleta barev! Celá kolekce ZDE.

Hermés A/W 2016
Hermés A/W 2016