Posted in Carollinum

Carollinum uvádí novinky značky PANERAI na rok 2015

Carollinum uvádí novinky značky PANERAI na rok 2015 Zveřejněno 7. 7. 2015

Luminor 1950 Equation of Time 8 days

Model hodinek Luminor 1950 zaujme fascinující astronomickou komplikací – časovou rovnicí. Jde o strojek s ručním nátahem a rezervou chodu 8 dní. Pouzdro o průměru 47 mm je vyrobeno z chirurgické oceli, pozoruhodným prvkem je můstek s prítlačnou pákou, který chrání natahovací korunku. Číselník v černé barvě má klasický design Panerai z roku 1930 a zobrazuje: lineární indikátor časové rovnice, ukazatel data u čísla 3 a ukazatel vteřin u čísla 9. Luminor 1950 je voděodolný do hloubky 100 metrů. Model byl vyroben v limitované edici 100 kusů, součástí balení je šroubovák na výměnu řemínku z krokodýlí kůže.

Panerai Mare Nostrum Titanio

Panerai uvádí novou edici chronografu z roku 1943, který byl původně navržen pro kapitány italské královské námořní flotily. Model Mare Nostrum byl vyroben v limitovaném počtu 300 kusů a svým názvem odkazuje k době, kdy Italové “vládli“ Středozemnímu moři. Poprvé se tak stalo po dobytí Egypta a Španělska, podruhé krátce během 2. světové války. Design hodinek Mare Nostrum Titanio je inspirován modelem z roku 1943, ovšem splňuje všechny moderní parametry kvalitní hodinařiny. Pouzdro o průměru 52 mm je vyrobeno z broušeného titanu, který je antialergenní. Titan, oproti původně použité oceli, dodává hodinkám lehkost a je odolný vůči korozi. Zadní strana hodinek a korunka mají vygravírován název modelu Mare Nostrum. Funkce chronografu se ovládají dvěma titanovými tlačítky a příslušné sčítače jsou umístěné v blízkosti centrální sekundové ručičky. Indikátor minut je umístěn u čísla 3. Číselník pod antireflexním safírovým sklíčkem je v tabákově hnědé barvě, která ladí s koženým řemínkem. Hodinky Panerai Mare Nostrum Titanium s kalibrem OP XXV mají strojek s ručním nátahem, s rezervou chodu 55 hodin a voděodolné jsou do hloubky 30 m.

Radiomir Firenze – 3 days Accaio

Novinka z dílny Panerai – hodinky Radiomir Firenze s ručním gravírováním z dílny italských mistrů – jsou v exkluzivní edici dostupné výlučně v butiku ve Florencii. Vyrobeno bylo pouze 99 kusů. Milovníci této značky v historické budově sídla Panerai na náměstí Piazza San Giovanni naleznou model hodinek, jejichž pouzdro z broušené oceli má stejný průměr (47 mm) jako jejich předchůdce z roku 1936, v době prvního uvedení na trh. Unikátní ruční gravura, odkazující na ikonografii mramorových fasád Florencie, zdobí pouzdro a korunku hodinek. Název “rodného města” značky Panerai je uveden na tradičně černém číselníku s arabskými číslicemi. Hodinky Radiomir Firenze mají strojek s ručním nátahem, s rezervou chodu 3 dny. Kalibr P.3000 pochází z manufaktury ve švýcarském Neuchâtelu, k vidění je přes safírové sklíčko na zadní straně hodinek. Při nastavování času je možný pohyb hodinové ručičky nezávisle na minutové ručičce. Řemínek je vyroben z krokodýlí kůže. Hodinky jsou voděodolné do hloubky 100 metrů.

Luminor Submersible 1950 3 days Chrono Flyback Automatic

Nové modely z řady Submersible s titanovým pouzdrem Luminor 1950 mají kalibr s automatickým chronografem s flyback funkcí. Specialitou je otočná luneta dostupná v titanové verzi nebo v černé keramice. Hlavní inovace, které ovlivnily vývoj mechanických hodinek, byly v první polovině minulého století vyvinuty pro armádní účely. Extrémní nároky vedly ke vzniku hodinek splňujících parametry nejvyšší kvality. Řada tehdejších funkcí se v segmentu luxusních sportovních hodinek používá dodnes.
Stejně jako další modely Panerai, také Luminor Submersible 1950 je spojen s mořem. Hodinky jsou voděodolné do hloubky 300 metrů a výrazným rysem jejich pouzdra o průměru 47 mm je luneta, která rotuje v jednom směru a ukazuje délku trvání ponoru. Řemínek je vyroben z černého kaučuku, což je vzhledem k primárnímu účelu použití velmi praktické. V rámci zachování snadné čitelnosti časových údajů je vteřinový a minutový sčítač umístěn ve středu číselníku a každá z ručiček má jinou barvu (hodinový sčítač na pozici 3 je modro-bílý, vteřinový na pozici 9 je vyroben z pozlaceného rhodia). Hodinky mají strojek s kalibrem P.9100 – jde o historicky první automatický chronograf vyrobený v manufaktuře Panerai v Neuchâtelu.

Luminor Submersible 1950 CarbotechTM

Jednotlivé kusy modelu Luminor Submersible 1950 Carbotech se navzájem liší technickými a estetickými charakteristikami carbotechu. Tento nový materiál má letos v portfoliu Panerai premiéru. Carbotech je založen na karbonovém vlákně, které nikdy před tím nebylo aplikované v haute horlogerii. Jeho nerovný, matně černý povrch se liší v závislosti od řezu materiálu, takže každý model hodinek je unikát. Carbotech je hypoalergenní, odolný vůči korozi a podstatně lehčí než keramika nebo titan, které se tradičně v hodinařině používají. Luneta rotuje v protisměru hodinových ručiček a měří čas ponoru, přičemž hodinky jsou voděodolné do hloubky 300 metrů. Číselník hodinek Luminor Submersible 1950 Carbotech s arabskými číslicemi v pozici 6 a 12 má ukazatel data umístěný u čísla 3 a ukazatel vteřin u čísla 9. Hodinky mají strojek s kalibrem P.9000, s rezervou chodu 3 dny. Vyrobeny jsou v manufaktuře v Neuchâtelu.