Posted in Nezařazené

Carollinum otevírá v Pařížské ulici nový butik Rolex

Carollinum otevírá v Pařížské ulici nový butik Rolex Zveřejněno 17. 9. 2019

Společnosti Carollinum a Rolex slavnostně otevřely v centru Prahy butik značky Rolex v nejnovější koncepci a designu. Otevření jediného značkového butiku značky Rolex v ČR se ve společnosti majitelky Carollina Tamary Kotvalové osobně zúčastnil i globální CEO společnosti Rolex Jean-Frédéric Dufour.

Butik se nachází na nejprestižnější nákupní ulici Pařížská, v památkově chráněné části historického Starého Města, na rozmezí Pařížské a Široké ulice v Praze. Nový obchod o rozloze 160 m2 nabízí profesionální a odborné znalosti v elegantním prostředí, které podporuje pocit harmonie, diskrétnosti a intimity ve spojení se značkou Rolex, která stanovuje standardy v hodinářství již více než jedno století.

„Rolex je synonymem kvality a dokonalosti v oboru luxusního zboží. V Praze oficiálně zastupujeme značku již 15 let a jsme velmi hrdí na to, že Carollinum nyní rozšiřuje jediný monobrandový butik Rolex v České republice. Carollinum Rolex Boutique patří mezi největší v celém středoevropském regionu a pyšní se kromě nového designu i výrazně větším prostorem, díky čemuž poskytuje atraktivní a bezkonkurenčně nejširší nabídku hodinek značky Rolex. Poskytujeme v něm nejvyšší standardy kvality a služeb, které jsou nedílnou součástí značky
Rolex i našeho vlastního podnikání,“ uvedla Tamara Kotvalová, majitelka rodinné společnosti Carollinum.

Každý prvek designu interiéru má punc elegance a estetiky značky Rolex a vyzařuje hodnoty korunky Rolex. Dokonalost, přesnost a pozornost vůči detailům vycházejí z pečlivého výběru barev a vzorů v kování i vybavení. Citlivé osvětlení zdůrazňuje krásu širokého výběru modelů Rolex ve vitrínách lemovaných béžovou kůží s bronzovými lištami.

Nepřehlédnutelná smaragdová vodní stěna zdůrazňuje bohaté dědictví Rolexu – její motiv s vlnami odkazuje na ikonický Oyster, první vodotěsné náramkové hodinky na světě. Tato intenzivní zelená se objevuje v celém designu butiku v akcentech, které harmonicky dotvářejí jeho renovovanou barevnou paletu. Stěny mísí textury z hnědého ořechového dřeva s béžově zbarveným kamenem a ručně vytvořenými štukaturami ve vzoru.

Unikátní designové prvky v butiku Rolex připomínají jeho lokalitu Prahy a České republiky: jsou jimi béžová stěna s vizualizací stověžatého města Prahy a speciální skleněný lustr v přední, uvítací části butiku, který byl speciálně pro tento účel vyroben známou a renomovanou sklářskou společností z České republiky.

Carollinum je česká rodinná společnost, lídr v prodeji luxusních hodinek a doplňků. V Praze v Pařížské ulici provozuje jediný značkový butik Rolex v ČR, butik exkluzivní značky Patek Philippe a výběrový multibrandový butik s hodinkami Carollinum. Celkově společnost zastupuje 16 značek a nabízí široký sortiment hodinek, psacích potřeb, kožených výrobků a doplňků. Vlastníkem rodinné společnosti je podnikatelka
Tamara Kotvalová.

Rolex, švýcarský výrobce hodinek se sídlem v Ženevě, je uznáván po celém světě pro svou odbornost a kvalitu svých výrobků. Hodinky Oyster Perpetual a Cellini, všechny s certifikací „Superlative Chronometer“ pro svou přesnost, výkon a spolehlivost, jsou symboly dokonalosti, elegance a prestiže. Na každém Oysteru od Rolexu je napsáno slovo „Perpetual“ (nadčasový). Je to ale více než pouhé slovo na číselníku – je to filozofie, která ztělesňuje vizi a hodnoty společnosti Rolex. Zakladatel společnosti Hans Wilsdorf jí vštípil princip neustálé snahy o dokonalost, která by ji posouvala kupředu. Díky tomu se Rolex stal průkopníkem ve vývoji náramkových hodinek a mnoha významných hodinářských inovací, jako jsou Oyster, první vodotěsné náramkové hodinky, které byly uvedeny v roce 1926, a Perpetual rotor, samonatahovací mechanismus strojku vynalezený v roce 1931. Rolex si za svou historii registroval více než 500 patentů. Rolex je kompaktní a nezávislou manufakturou, která pouze ve vlastní výrobě navrhuje, vyvíjí a zhotovuje základní součástky svých hodinek, od odlévání speciálních zlatých slitin po výrobu, řemeslné zpracování, montáž a dokončení hodinového strojku, pouzdra, číselníku a náramku. Kromě toho se Rolex aktivně podílí na podpoře umění a kultury, sportu a průzkumu přírody, jakož i na dalších aktivitách, které hledají řešení na ochranu naší planety.