Posted in Nezařazené

Butik PAŘÍŽSKÁ 17 PŘEDSTAVUJE KOLEKCI ROBERTO CAVALLI

Butik PAŘÍŽSKÁ 17 PŘEDSTAVUJE KOLEKCI ROBERTO CAVALLI Zveřejněno 5. 6. 2017

DÁMSKÁ KOLEKCE PODZIM ZIMA 2017/18

Pokud se v myšlenkách vrátíme ke kořenům Roberta Cavalliho, najdeme příběh člověka, který se potkal s přírodou evokující drahocenné kůže a složité napodobení zbarvení zvířat, především tygra a leoparda, a člověka připomíná zručností a zdobností. Spojení těchto dvou prvků tvoří definici značky Cavalli.

Vládne tu atmosféra noci, vzhled ženy u Roberta Cavalliho určuje noční život Cavalliho zvířat. Velké kočičí potisky a výšivky jsou zkombinovány s hadí kůží, na šifonech a na kůži se objevují vzory pavích per a přes zadní díl kabátů ve stylu Montgomery a vypasovaných sak zase krajta. Řetězy vytvářejí iluzivní efekt zvířecí stopy.

Kolekce je ostře vyhraněná: série charakteristických Cavalliho siluet se vyznačuje zvlněnou linií, dlouhou a štíhlou, nebo dynamickou a zkrácenou. Tyto siluety se opakují v třech různých paletách – v albínských odstínech bílé, slonové kosti a tělové; v soumračných barvách nočních zvířat v tónech hnědé, šedé a fialové; a v odstínech charakterizujících Cavalliho značku – motivy velkých koček a plazů oživené zářivé žlutými záblesky.

Klíčový efekt kolekce zdůrazňují doplňky a šperky. Večerní střevíce z kůže a hadí kůže, balancující na vysokém útlém podpatku, jsou pošité klikatými pásky řetízků nebo se halí do třásní z kovových kroužků.

Tato kolekce, která je ódou na krásu přírody, ženskou smyslnost a řemeslnou zručnost, vyjadřuje pravý odkaz Roberta Cavalliho. Srdce a duši módního domu.

Foto: Archiv firem