Posted in Nezařazené

Bulgari: Jak to bylo s prstenem B.zero1

Bulgari: Jak to bylo s prstenem B.zero1 Zveřejněno 15. 11. 2016

Schopnost vyvarovat se myšlení v zajetých kolejích je jednou z charakteristických DNA Bulgari. Není přitom tak důležité, jestli jde o vrozené revoluční myšlení nebo o šťastnou shodu náhod. Rok 1999 si s příchodem nového milénia žádal upomínkový prsten, tehdy byly představeny tři návrhy. První prototyp byl vytvořen ve zlatě jedné barvy, a perfektně tak splňoval požadavky prstenu pro nové milénium. Byl pojmenován B.zero1, kde „B“ je prvním písmenem jména Bulgari a zero.1 symbolizuje nekonečný začátek.

b-zero1-rings-2

Existovaly však ještě dva další návrhy, které nemohou být opomenuty. Prototyp 2 snoubil kombinaci bílého, žlutého a růžového zlata. Přestože neodpovídal představám prstenu v roce 1999, byl ale neobyčejně krásný. Dnes ovšem přichází jeho pravá chvíle a B.zero1 perfect mistake se odhaluje světu. Třetí prototyp byl navíc inspirací pevným náramkům. Síly vesmíru se občas spojí a vytvoří něco, co se na první pohled zdá jako chyba. Tyto chyby bývají často opraveny nebo přehlíženy, ale někdy mohou změnit svět k lepšímu.

b-zero1-ring-and-pendants

Kdokoliv se někdy zamiloval, ví, že láska může být složitá věc. Ale i přesto stojí za to usilovat o ni. Nemilovat se zdá být velká chyba, a proto se stále dokola snažíme a doufáme v lásku, která bude trvat navěky. Někdy se podaří získat lásku na věky věků, někdy kratší, ale o to vášnivější svazek, no každá dvojice je vždy svázána svou jedinečností a šperkem, jenž navždy připomíná její zrod. B.zero1 perfect mistake šperky jsou ztělesněním této lásky, vášně, závazkem, ba dokonce i chybami, které sebou každá love story přináší. B.zero1 perfect mistake symbolizuje nekonečnost lásky, jedinečnost ztělesněnou v každém Bulgari šperku a v každém příběhu lásky.

1

Náš život je vlastně plný těchto skvělých omylů a níže naleznete několik příběhů, jak se z chyby stala nepostradatelná věc našeho života.

2

  • Ohňostroj

Říká se, že před dvěma tisíci lety experimentoval čínský kuchař v kuchyni, když kombinoval síru, dřevěné uhlí a chilský ledek v bambusové tubě. Překvapil však sám sebe, když vynalezl ohňostroj.

  • Nanuk

Jedenáctiletý chlapec nechal své zmrzlinové koktejly v zimě v noci venku a probudil se s objevem prvního nanuku. Poté si založil známou značku.

  • Žvýkačky

V roce 1868 občan New Yorku Thomas Adams zkoušel vyrobit gumy na pneumatiky za použití gumy z chicle. Kus této gumy si vložil do úst, aby se mohl lépe koncentrovat, a uvědomil si, že žvýkání mu přineslo velký požitek.

  • Šampaňské

Klima oblasti Champagne způsobilo druhou fermentaci, která sytí tekutinu uvnitř láhve oxidem uhličitým a nakonec dojde k malé explozi. Když je ale celý proces pod kontrolou, jeho výsledkem je lahodné šumivé víno. Legendární mnich Dom Pérignon, který tuto reakci objevil, prohlásil: „Já piju hvězdy.“

  • Tarte tatin

Tarte  tatin vznikl omylem v osmdesátých letech 18. století díky dvěma francouzským sestrám, přičemž jedna z nich byla známá roztržitostí. Zatímco připravovala svůj slavný jablečný koláč, zapomněla na plech nejprve položit těsto, a tak ho položila na jablka a vložila formu do trouby. Aby koláč vypadal jako její běžný jablečný koláč, po upečení ho převrátila na podnos a podávala horký.

  • Michelangelův David

Jedno z největších uměleckých děl, které kdy bylo vytvořeno a symbol italské renesance ztělesňuje nedokonalosti ve svých proporcích, ruce a hlava jsou zvětšeny, nicméně celkovým výsledkem je dokonalá krása.

3

 

Foto: Archiv firem