Posted in Nezařazené

BLVGARI: Nahlédněte okem do jarní a letní sezony

BLVGARI: Nahlédněte okem do jarní a letní sezony Zveřejněno 8. 1. 2016

Výjimkou není ani značka Bulgari, která představuje limitovanou edici doplňků Serpenti Forever. První kousek v podobě kabelky je provedená v kůži z krajty a stala se klenotem jarní a letní kolekce. Kabelka je výsledkem náročného, především ručního výrobního procesu trvajícího tři měsíce. Na jeho konci ovšem čeká jedna z 68 kabelek limitované edice.

Vzor kabelky je inspirovaný okázalými florálními motivy High Jewelry náhrdelníku z roku 1968, který se stal její předlohou. Náhrdelník obsypaný smaragdy, rubíny a safíry ve výbrusu kabošon doplněný o diamanty rozzářil během slavnostního předávání cen Akademie – Oscar v roce 2006 večerní róbu herečky Keiry Knightley, nominované na Oscara za snímek Pýcha a předsudek.

Keira Knightley
Keira Knightley

Díky barevnosti a výbrusu barevných kamenů působí náhrdelník uhlazeně a elegantně, oproti asymetrickým florálním motivům hojně používaným v tehdejší době ve Francii, od kterých se chtěla značka Bulgari odlišit. Moderní interpretace náhrdelníku je vyobrazena na kabelce Serpenti provedené v kůži z krajty, vytvářející kontrast hrubých šupin a uhlazeného šperkového motivu. Naprostou samozřejmostí je ikonické zavírání v podobě hadí hlavičky s modrýma očima osazenýma lapis lazuli. Kabelka je výsledkem náročného, především ručního výrobního procesu trvajícího tři měsíce. Na jeho konci ovšem čeká jedna z 68 kabelek limitované edice.

Foto: Archiv firem