Posted in Móda

Bad Norwegian: Pánská přírodní péče ze Skandinávie

Bad Norwegian: Pánská přírodní péče ze Skandinávie Zveřejněno 25. 2. 2020

Bývalý voják NATO Marius Kristiansen si myslel, že muži péči o pleť nepotřebují. Po výpravě do Afriky, kde byl vystaven extrémnímu slunci, stresu i nedostatku spánku, však hledal hydratační krém, který by mu přinesl úlevu. Spojil se proto s designérem Castilñano Simoonsem a společně stvořili značku Bad Norwegian. „Netestujeme na zvířatech, ale na svých kamarádech,“ prohlašují.

Již na první pohled je vidět, že tuto kosmetiku stvořili muži sami pro sebe. Chtějí efekt, funkčnost, a hlavně žádné zbytečnosti. Design je proto minimalistický, jen černé obaly s jednoduchým bílým logem. Jako by jejich strohost odkazovala k tomu, co je podstatné – k obsahu.

„Řekli jsme si, že nikdy nepoužijeme v našich produktech nic, co by mohlo škodit člověku nebo životnímu prostředí,“ vysvětlují autoři. Proto sestavili černou listinu přísad, které v jejich produktech zaručeně nenajdete. Patří mezi ně alkohol, parabeny, silikony, hliník, barviva, minerální olej a látky ovlivňující hormony. Produkty rovněž nejsou parfémované.

Ingredience, které pokožce prokazatelně pomáhají, jsou v produktech naopak zastoupeny hojně. Značka je zcela veganská, všechny výrobky vznikají z přírodních složek a jsou vyvíjeny ve spolupráci s nejlepšími skandinávskými dermatology.

V Bad Norwegian se striktně vyhýbají parabenům, které se obvykle používají jako konzervanty. Volí mnohem elegantnější řešení. Speciální obal s dávkovačem zabraňuje přístupu vzduchu a množení bakterií v krému, pro ještě delší trvanlivost výrobků se pak využívá šetrný fenoxyethanol.

Produkty Bad Norwegian jsou k dostání výhradně v prodejnách Marionnaud.