Posted in Nezařazené

Amerika a její designéři dobývají Evropu

Amerika a její designéři dobývají Evropu Zveřejněno 30. 6. 2015

On-line portál WWD přinesl zajímavý poznatek, který ani nás v redakci parizskaulice.cz nenechal bez povšimnutí. Ze známé ulice v Paříži Rue Saint-Honoré se stává 5. Avenue. V žádném případě nemluvíme o architektuře, ale o obchodech, které se postupně na této ulici stále a stále otvírají. Nejde o francouzské ani italské módní domy, ale vedle již zavedených butiků Michaela Korse, Toma Forda či značky Theory, se již 27.7. otevřou brány monumentálního butiku Tory Burch. Ještě před oficiálním otevřením zde proběhne v rámci pařížského módního týdne Haute Couture velkolepá koktejl party.

Další americká módní ikona Tommy Hilfiger plánuje otevřít již svou v pořadí druhou vlajkovou loď a rovněž klasika mezi klasikami značka Coach nehodlá zůstat pozadu. „Paříž je další důležitá fáze. Vaše značka se díky Paříži automaticky dostane do globálního podvědomí lidí“, říká prezident značky Coach pro Evropu Nigel Darwin.

Rovněž J. Crew nezůstane pozadu a v Paříži otevře monobrand butik. Zkrátka Amerika si věří na klasické francouzské domy i styl Pařížanek. Není se čemu divit, kolekce těchto značek skutečně zaznamenávají úspěch a věřme, že si po Paříži začnou všímat taktéž Prahy, která by si trochu té americké módy zasloužila.

Foto: Archiv firem