Posted in Nezařazené

ALEXANDRA EXTER: GRAFICKÁ, VÝRAZNÁ A BAREVNÁ KOLEKCE ESCADA PRE FALL 2016

ALEXANDRA EXTER: GRAFICKÁ, VÝRAZNÁ A BAREVNÁ KOLEKCE ESCADA PRE FALL 2016 Zveřejněno 8. 7. 2016

Inspirací pro kolekci Pre Fall 2016 sloužila reálná žena: Alexandra Exter – ruská avantgardní malířka a designérka, která obstála v převážně mužském světě umění na počátku 20. století a nesmírně ovlivnila hnutí Art Deco. Obrazy Exter se odrazily v geometrických tvarech kolekce a mírně nevyvážené paletě barev. Převažují v ní odstíny slonové kosti, námořnická a jasně modrá, červená marsala, které souzní s modernistickým duchem kolekce. Vliv malířky se nejvíce projevuje v šatech a zavinovacích sukní se střídajícími se barevnými bloky a asymetrickými lemy. Smyslně obtahující večerní šaty ESCADA jsou zdobené svislými proužky flitrů, vyšívaných na nadýchaných a poddajných šifonových úpletech.
Inovativní modely této sezóny, jejich složité výmysly a techniky jsou výzvou k překročení módních hranic a probuzení avantgardy v každé ženě.

ddd

Escada Sport

Kolekce ESCADA SPORT Pre Fall 2016 těží svou inspiraci z tradičního urbanismu a architektury východní Evropy. Kolekci ovládla tlumená a sofistikovaná paleta barev. Jednoduchá krása břízy je přepracována v potisky a výšivky jemných listů, kontrastujících s černými a sněhobílými tóny břízové kůry. Ručně zdobené úplety, vesty ve vzhledu velurové kůže s ramínkovými šaty a jemnými sukněmi v kombinaci s novými techno tkaninami znázorňují dnešní aktivní životní styl, ale i přesto kolekce ESCADA SPORT má výraznou ženskou povahu.

Bez názvu

Foto: Archiv firem